/  4
جلسه كمسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر ملایر برگزار شد
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ 

 

جلسه کمسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ملایر با 2 موضوع برنامه ریزی جهت پاکسازی یک منطقه از شهر با شعار نه به پلاستیک و برسی وضعیت پاکسازی شهر و حل معضل شیرابه زباله و مخزن شور در سالن جلسات شورای اسلامی شهر به ریاست مهندس عباس جوکار در مورخه 97/5/10تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در این جلسه که با حضور اعضاء کمسیون تشکیل شد ابتدا در خصوص عدم استفاده از کیسه ها و وسایل یکبار مصرف پلاستیکی حضار مواردی را عنوان نمودند که پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید شهرداری  با همکاری سازمان های مردم نهاد نسبت به تهیه کیسه های خرید پارچه ای جهت جایگزینی کیسه های پلاستیکی و اهداء آن به مردم به تعداد 2000 عدد به صورت نمادین اقدام نماید و یک روز را جهت جمع آوری زباله و پلاستیک از یک منطقه شهر با شعار نه به پلاستیک با حضور اقشار مختلف مردم و سازمان های مردم نهاد مشخص نماید.

در این جلسه پیشنهاد شد که از این کیسه های پارچه ای جهت جایگزینی پلاستیک  در نانوایی ها استفاده شود و تبلیغات محیطی در این زمینه انجام شود.

بحث دوم در خصوص زباله

مهندس داوری معاونت  خدمات شهری شهرداری ملایر  ابتدا توضیحاتی در خصوص جمع آوری زباله و مکانیزم آن ارائه نمود و بیان داشت که ناوگان جمع آوری زباله دارای 25 خودرو است که کار جمع آوری و حمل زباله به مقدار 95 تا 115 تن زباله در روز را  انجام میدهد و هزینه نگهداری این ماشیت آلات با توجه به خورندگی که شیرابه زباله ها دارد بالاست و هم اکنون هر 10روز یکبار یک دستگاه از این خودرو ها جهت تعمیر به اراک فرستاده میشود.

داوری اضافه نمود در بحث رفت و روب خیابان تمام خیابان های اصلی شهر دارای کارگر هستند و همه روز نسبت به این امر اقدام میشود اما در خصوص معابر فرعی شهر را به شش قسمت تقسیم که هرروز معابر فرعی یک منطقه تمیز میشود.

معاونت خدمات شهری شهرداری اضافه نمود که دودستگاه مخزن شور آماده شده و قرار است هرهفته یکبار کلیه مخازن شسته شوند و سپس جهت کاهش بو آهک پاشی شوند

وی عامل بوی  زباله را شیرابه و  ماندگاری زباله در محل دانست و اعلام نموددر صورت همکاری مردم اگر شیرابه زباله درخانه گرفته شودو در زمان مشخص زباله ها بیرون گذاشته شودبسیاری از بوی زباله ها کاسته خواهد شد.

داوری در خصوص طرح تفکیک از مبدا زباله ها گفت تاکنون جهت این کاردو بار مزایده برگزار شده و قرار است تا هفته بعد پیمانکاری برای این کار مشخص شود که با ارائه بسته های آموزشی و و اموزش چهره به چهره نسبت به آموزش شهروندان اقدام نماید

در ادامه رئیس کمسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر انتقادات مردم در خصوص جمع آوری زباله را اعلام و خواستار برطرف شدن آنها شد.

در پایان کلیه حضار از ماشین های جمع آوری زباله و دستگاه مخزن شور در جلوی  شورای شهر بازدید نمودند

 

 بازگشت                   

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0