.

مجموعه تفریحی توریستی جهان کوچک

تعداد بازدید : 213  |  نویسنده : محمدرضا طالبیان  |  تاریخ : 1396/11/13

شهرداري ملاير با مد نظر قرار دادن موضوع گردشگري و جذب توريست در اين شهر ،ضمن ازعان به ظرفيتهاي مناسب شهري ملاير ،در صدد است در راستاي سياستهاي توسعه گردشگري در سطح كشور ،با اجراي پروژه هاي بزرگ فرا شهري و فرا منطقه اي و همچنين با ايجاد زيرساختهاي مورد لزوم ،در برنامه اي ميان مدت ،الگوي مناسب و جديدي را جهت "توسعه گردشكري بومي" در سطح كشور ارائه دهد. در اين الگو كه مبتني بر ساخت و استقرار ابنيه و آثار طبيعي و تاريخي بديع و شاخص ايران و جهان در يك مكان مشخص مي باشد ،علاقه مندان و گردشگران داخلي و خارجي به جاي مسافرت به اقصي نقاط دنيا  و صرف هزينه هاي گزاف و تلف نمودن وقت فراوان قادر خواهند بود با صرف كمترين هزينه و در حداقل زمان ممكن ضمن مراجعه به اين شهر ،علاوه بر بازديد از اماكن مهم جهان و ايران و آشنايي با تاريخ و تمدن كهن در جاي جاي دنيا ،با شهر ملاير و فرهنگ اصيل ملايري نيز آشنا شده و روزهاي بيادماندني را در جوار مردم با فرهنگ و خونگرم  ملاير سپري نمايند.

همانگونه كه ذكر شد در اين طرح عظيم كه در قالب يك پروژه بزرگ منطقه اي تحت عنوان«جهان کوچک»  به مساحت کل زمین 48 هکتار مطرح مي باشد ، شهرداري ملاير در نظر دارد با بهره گيري از پتانسيل بهترين و مجربترين معماران و متخصصين امر و با بكارگيري مصالح بادوام و استاندارد تعدادي از مهمترين آثار طبيعي و تاريخي ايران و جهان را در حاشيه شمالي بوستان جنگلي كوهسار شبيه سازي نموده و از اين طريق موجبات جذب مسافرين و گردشگران داخلي و خارجي را به شهر ملاير فراهم نمايد. از جمله اهداف و آثار وجودي و عيني اجراي اين پروژه مهم ميتوان به موارد ذيل اشاره نمود :

  1. توسعه گردشگري بومي و ارائه مدل جديد جذب گردشگر در سطح كشور.
  2. ايجاد اشتغال دائم و پايدار.
  3. كمك به رونق صنعت توريسم در سطح كشور و ارتقاء جايگاه ملاير در بين شهرهاي شاخص ايران و جهان.
  4. ايجاد رونق اقتصادي و توليد ثروت در سطح شهر از طريق جذب و اقامت گردشگران داخلي و خارجي و بهره مندي ساكنين شهر از مزاياي اين صنعت مهم.
  5.  بهره مندي طبقه متوسط و فقير جامعه ايراني از شرايط مناسب و ارزان قيمت جهت آشنايي با آثار تاريخي ايران و جهان بدون نياز به مسافرتهاي انتزاعي.
  6. ايجاد مكان تفرجگاهي مناسب براي ساكنين شهر و ايجاد درآمد پايدار براي شهرداري.

تبادل فرهنگ و سنن اصيل دنيا و آشنايي گردشگران با فرهنگ و تمدن ملاير.