.

جزئیات خبر

گرمخانه شهرداری ملایر آغاز به کار کرد

اداره ارتباطات
2480
1398/08/26
گرمخانه شهرداری ملایر آغاز به کار کرد

گرمخانه ی شهرداری ملایر سرپناهی است که افراد بی خانمان در شبهای سرد اواخر پائیز و زمستان و اوایل بهار  برای در امان ماندن از سرما به این محل پناه می آورند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، شهرداری در جوار  بوستان معلم مکانی را برای در امان ماندن افراد بی خانمان شهر (که در اصطلاح کارتن خواب نامیده می شوند) تدارک دیده تا سرپناهی گرم و راحت برای این افراد باشد.  

 حسین بابایی شهردار ملایر در خصوص گرمخا نه شهرداری اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون شهرداری ساختمانی را با وسعت 200 متر مربع بنا، برای گرمخانه و  حفظ جان و مال شهروندانی که جایی برای اسکان و شب گذرانی در شبهای فصول سرد سال را ندارند در نظر گرفته است که دراین ساختمان امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و حمام، تختخواب ، وسایل بهداشتی و شوینده، البسه، یک وعده غذای گرم و ...تدارک دیده شده است.

 بابایی افزود در حال حاضر این ساختمان از دهه سوم آبان ماه همزمان با شروع فصل سرما برای شب گذرا نی حدود 40 نفر آماده شده است و با همکاری خوب اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر غذای مورد نیاز این افراد در یک وعده شام تأمین می شود.

 در ادامه شهردار ملایر از اجرای برنامه مدون و منظم جهت اسکان در گرمخانه خبرداد و گفت: افراد بی خانمان بدون هیچ محدودیتی بعد از تاریک شدن هوا به گرمخانه مراجعه نموده و بعد از پذیرش توسط متصدی گرمخانه، استحمام کرده و لوازم همراه را در کمدهای شخصی موجود در گرمخانه قرار داده و لباسهای روزانه ی خود را تعویض و البسه مخصوص گرمخانه را به تن می کنند.

 وی در ادامه، از برخی دستگاهها و ادارات شهرستانی که در قبال وظایف محول شده به آنها پیرامون گرمخانه شهرداری، همکاری و مساعدت نموده اند، تشکر کرد وگفت: با عنایت به جلسات برگزار شده در خصوص گرمخانه و تعیین وظایف مقرر شده ی برخی از دستگا ههای اجرایی در قبال این افراد، شایسته است این دستگاهها احساس وظیفه کرده و به تعهداتشان عمل نمایند و در این خصوص همکاری و هماهنگی بیشتری با شهرداری داشته باشند.

بابایی گفت بعد از برگزاری جلسات آموزشیِ «بازگشت به زندگی» در سال قبل و گفتگو با تک تک افراد حاضر در گرمخانه  به ویژه افراد معتاد ، خواستار تقویت اراده ترک مواد مخدر توسط این افراد شده بود گفت: ما آمادگی این را داریم تا مقدمات ترک اعتیاد آنها را فراهم نموده و بعد از پاک شدن از اعتیاد ، زمینه اشتغال و بازگشت به آغوش خانواده شان را فراهم نماییم.

شهردار ملایر در پایان از کمکهای خیّرین تشکر نمود و در ادامه مسیر خدمت رسانی به افراد بی خانمان و کارتن خواب شهر خواستار نگاه ویژه مسؤولین و شهروندان به گرمخانه شهرداری شد و گفت: امیواریم با همکاری و کمکهای مسؤولین و خیّرین چراغ گرمخانه تا پایان اردیبهشت ماه سال بعد روشن بماند.