.

جزئیات خبر

کاخ خورشید در شهر جهانی انگور و منبت مبلمان ساخته می شود

روابط عمومی
2322
1399/03/11
کاخ خورشید در شهر جهانی انگور و منبت مبلمان ساخته می شود

عملیات ساخت بنای تاریخی کاخ خورشید در ابعاد کوچکتر برای بازدید مشتاقان گردشگری و ایرانگردی در مجموعه ی مینی ورد(جهان کوچک) ملایر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، حسین بابایی شهردار ملایر، ضمن اعلام این خبر افزود:  شهرداری ملایر در راستای ساخت المانها و ابنیه ی تاریخی مرتبط با تمدن های تاریخی بشری در مجموعه ی دیدنی مینی ورد یا جهان کوچک، در نظر دارد عملیات ساخت چندین المان و بنای جدید را آغاز نموده و آنها رابه سرانجام برساند.

بابایی  در این خصوص گفت: کاخ خورشید از مجموعه ی کلات نادری واقع در شهرستان کلات استان خراسان رضوی است که یکی از آثار ملی ایران است و در سال ۱۱۵۱ هجری قمری به دستور نادرشاه جهت اقامت و خزانه برای جواهرات و غنایم  ساخته شده‌ و با شماره 329  به ثبت رسیده است و عملیات ساخت ابعاد کوچکتر آن آغاز شده است. 

بابایی ابعاد این بنا را در مجموعه ی جهان کوچک، نصف اندازه واقعی و زیر بنای آنرا 350 متر بیان نمود  

شهردار ملایر ادامه داد: نمای خارجی کنگره‌دار این بنا، قسمت زیبای آن به شمار می رود که در آن معماری گورکانی - هندی به کار رفته است و تمام این خصوصیات در این پروژه به کار خواهد رفت.  

بابایی  در پایان با بیان اینکه این مجموعه ی زیبا و دیدنی می تواند پس از تکمیل، رضایت بازدید کنندگان و مسافران و گردشگران داخلی و خارجی  را فراهم کند گفت : با همت مسؤولان و مردم فهیم  وفرهنگ دوست ملایر و با تلاش و همت اصحاب رسانه و هنرمندان جهت اطلاع رسانی و به تصویر کشیدن مجموعه جهان کوچک و سایر اماکن دیدنی ملایر شاهد شهری زیبا و جذاب و پر درآمد برای شهروندان ملایری و سایر هموطنان عزیزباشیم.