.

جزئیات خبر

به پیشواز بهار با نصب المان‌های نوروزی

اداره ارتباطات
1206
1399/12/28
به پیشواز بهار با نصب المان‌های نوروزی

شهرداری ملایر در راستای ارتقای کیفیت منظر و هویت‌بخشی به فضاهای شهری، تقویت حال و هوای نوروزی در سطح شهر و اجرای طرح استقبال از بهار، اقدام به طراحی، ساخت و نصب بیش از50 المان مناسبتی نموده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر حسین بابایی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر گفت هر ساله در آستانه سال نو شهرداری تلاش می‌کند برنامه‌ریزی و اقدامات مناسبی در راستای زیباسازی، ارتقای کیفیت منظر و تقویت و شادابی حال و هوای نوروزی در شهر اجرا کند.

 بابای در ادامه گفت: المان‌های نوروزی شامل 9 ست هفت‌سین،بته جقه، انگشتر، دخترک وجعبه کادو، ست ماهی،  عینک، مرغ‌های رنگی، دعای تحویل سال،گلدان‌های رنگی،تخم‌مرغ‌های رنگی،گلدان‌های سنتی، المان نوری سیب، اسب نوری، اسب و کالسکه نوری،المان نوری درخت و بچه، تخم‌مرغ‌های نورانی و المان‌ گلدان‌های گل می‌باشندکه به همت اداره سیما و منظر شهری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساخته و نصب شده اند.

شهردار ملایر با بیان اینکه مجموعه اقدامات طرح استقبال از بهار با هدف تغییر حال و هوای شهر برنامه‌ریزی شده اند، تصریح کرد: در این راستا، ضمن توجه بیشتر به پاکیزگی شهر، آذین‌بندی وفضاسازی شهر با نصب 9000 متر ریسه الوان، تعویض پرچم‌های فرسوده، نصب بیش از 1000 عدد پرچم رنگی در سطح شهر، رنگ‌آمیزی 60000 متر از جداول سطح شهر و بازسازی و رنگ‌آمیزی المان‌های قدیمی در حال انجام است. بابایی خاطر نشان کرد: با توجه به انتشار ویروس کرونا، زیباسازی شهر می‌تواند در التیام بحران‌ها و آرامش بصری شهروندان نقش موثری داشته باشد و علاوه بر ایجاد پویایی و سرزندگی، پیامدهای مثبت روحی و فکری نیز برای آن ها به ارمغان آورد