.

جزئیات خبر

بهره‌برداری از فاز نخست عملیات بهسازی بلوار سیفیه

اداره ارتباطات و امور بین الملل
740
1400/07/28
بهره‌برداری از فاز نخست عملیات بهسازی بلوار سیفیه

به همت نیروهای زحمتکش معاونت محترم امور زیربنایی، شهرسازی و حمل و نقل شهری، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و سبزبانان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، بهره‌برداری از فاز نخست عملیات ساماندهی و بهسازی بلوار سیف‌الدوله با هدف زیباسازی محیط شهری و ارتقا نشاط و آرامش شهروندان گرامی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی شهردار ملایر با اشاره به تلاش شبانه‌روزی نیروهای شهرداری در آماده‌سازی و زیباسازی بلوار سیف‌الدوله گفت: با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهرنشینی، معابر و بلوارهای شهری حلقه‌های واسط و رشته‌های ارتباطی فضاهای شهری هستند و نقش حیاتی ‌در پویایی یک شهر رقم می‌زنند در همین راستا  پروژه بهسازی بلوار سیف‌الدوله یکی از اقدامات ماندگار مدیریت شهری است که طی چند مرحله به بهره‌برداری می رسد.

فرجی افزود: دراین طرح همزمان با اجرای عملیات عمرانی شامل جدول‌کشی، تعویض سنگفرش، هره چینی، تکمیل آبنمای بلوار، عملیات تکمیل، بازپیرایی فضای سبز از جمله خاک‌‌ریزی، کاشت چمن، گل‌کاری  و ساماندهی باغچه‌ها و نصب و تکمیل مبلمان شهری نیزانجام شده است.

شهردار ملایر در خصوص عملیات عمرانی این پیاده راه گفت در این مکان 4000 هزار متر مربع سنگ فرش با سنگ گرانيت  5  سانتي و 400 متر جدول نهري وسط پياده راه با سنگ گرانيت 12 سانتي و 700 متر هره چيني با سنگ گرانيت قرمز يزد 6 سانتي اجرا شده و عملیات  ترميم و بازسازي 4 عدد حوض آبنما در پياده راه بلوار سیفیه جهت آبگيري و ارتباط با جدول نهري انجام شده و مزیت استفاده از  سنگ فرش و جدول گرانيتي را مقاوم بودن در برابر سرما و يخبندان حداقل 15 سال و آتشي كردن سنگ ها براي جلو گيري از ليز شدن سنگ در زمستان برشمرد.

شهردار ملایر اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار سیف الدوله را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و افزود: توسعه فضای سبز و لزوم تامین آب مورد نیاز آن از یک‌سو و کاهش نزولات جوی و کمبود منابع آب خام از سوی دیگر، تامین آب مورد نیاز عرصه‌های سبز را با مشکل مواجه کرده است، لذا تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن وکاهش سرانه مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست یابیم.

مجید فرجی با اشاره به اینکه نورپردازی مناسب و اصولی مطابق با استانداردهای تعریف شده ضمن بالا بردن جذابیت شهر در دید مخاطب، بر سرزندگی شهر و آرامش فضاهای موجود در آن می افزاید، اظهار کرد: پروژه نورپردازی درختان بلوار سیف‌الدوله حدفاصل میدان دکتر بابک و ابتدای خیابان شهید هاشمی نژاد نیز در راستای افزایش زیبایی بصری مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا چهره این بلوار جذاب و مسرت‌بخش شود. شهردار ملایر در پایان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از فاز دوم این پیاده راه  باشیم.