.

جزئیات خبر

آمادگی شهرداری ملایر در طرح استقبال از بهار

روابط عمومی شهرداری ملایر
491
1400/12/09
آمادگی شهرداری ملایر در طرح استقبال از بهار

ساماندهی سیما و منظر شهری و کوشش در شناسایی و به وجود آوردن چهره ای مطلوب از شهر، یکی ازمهمترین مأموریت های شهرداری است.

در آستانه سال جدید ،شهرداری ملاير مصمم است با به اجراء در آوردن طرح استقبال از بهار، شکوفه ای نو بر پیکر این شهر زند و با شکفته شدن این شکوفه، عطری بهاری را به مشام شهروندان ملايری برساند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، مجید فرجی، شهردار ملایر، ضمن اعلام این خبر گفت: سالی که گذشت، بیماری منحوس کرونا جان انسان ها را نشانه رفت و تعداد زیادی از هموطنان عزیز را از ما گرفت. تلاش همه جانبه کادر درمانی و همراهی و همکاری مردم، روند پیشرفت بیماری را بارها کند کرد، لیکن این بیماری در پیک ششم خود همچنان در حال قربانی گرفتن است. ما در این طرح در نظر داریم با مدنظر قراردادن شرایط روحی و روانی مردم و با رعایت استانداردهای بهداشتی ، محیطی شاد، آرامش بخش، ایمن و پاکیزه تر را برای مردم رقم زده و همچنان که در بهار طبیعت روح تازه ای به فضای پیرامونمان دمیده می شود، ما نیز حال و هوای شهرمان را آماده سال نو کنیم. در این طرح بنا داریم شادی را به شهرمان بازگردانیم و حال و هوای شهر را عوض کنیم. امسال در نظر داریم همراه با شهروندان خانه تکانی کنیم و شهر را پاکیزه تر از همیشه نگه داریم.

فرجی در ادامه گفت: همانگونه که در روزهای پایانی سال، معابر رنگ و بوی دیگری گرفته و اکثـر قریـب به اتفاق شهروندان به تکاپو می افتند تا همزمان با احیای طبیعت، حال و هوای تازه ای به محل کار و زندگی خود بدهند. شـهرداری نیـز به عنوان متولی امور جاري شهر بر خود وظیفه می داند در اين ایام متناسب با افزایش حجم پسماندها، ضایعات ، خاک و نخاله و ... با ساماندهی جدید در حوزه عمران و خدمات شهری، شهر را برای استقبال از سال جدید آماده کند و ضمن ارج نهادن به سنت حسنه خانه تکانی، همراه و همگام با شهروندان، شهـر را به نوعی تمـیز، آراسـته و تـزئـین نمايد تا هر یک از شهروندان با مشاهده ی نما و منظر شهر، حلول سال نو را حس نمایند.

شهردار ملایر ادامه داد: در این راستا شهرداری ملاير « طرح استقبال از بهار 1401» را به منظور ایجاد یک بستر تعاملی بین بخشي با هدف ارتقاءکیفیت وکمیت خدمت رسانی به شهروندان، تدوین و برنامه ریزی نموده است که این طرح از روز یکشنبه اول اسفند ماه 1400 شروع و تا روز یکشنبه چهاردهم فروردين ماه 1401 که مصادف با اول ماه مبارک رمضان است ادامه خواهد يافت و به منظور ایجاد فضایي ایمن، پاک، منظم و کارآمد شهری تدوين شده است.

شهردار ملایر هدف از انجام اين طرح را تغيير شكل ظاهري شهر ملاير به وضعی مناسب برای آغاز سال نو بیان کرد و گفت: شهرداري ملاير می بایست تمام پتانسيل موجود را براي کنترل و ساماندهی و رفع سد معبر، که در ایام پایانی سال رشدی قارچ گونه دارد و همچنین در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی، بصری، صوتی، ترافیکی و رفع معضلات و مشكلات مربوط به نظافت معابر و جمع آوري پسماندهاي شهري که در ايام پاياني سال به دليل خانه تكاني به صورت انباشت هاي حجيم ظاهر مي گردد، بسيج نموده و با آذين بندي مناسب معابر و كاشت گلهاي فصلي زيبا، فضايي آكنده از شور و نشاط و سرزندگي در شهر ايجاد نمايد.

فرجی اهم اقدامات شهرداری در زیباسازی شهر و برنامه های فرهنگی امسال را چنین بیان نمود:

نصب  بیش از 40 المان مناسبتی و نوری و هفت سین

نصب 10.000 متر ریسه پرچمی و پارچه رنگی

نصب 500 پرچم عمودی و 500 پرچم ایران و رنگی در سطح شهر

کاشت تعداد 3.000.000 نشاء گل بنفشه و همیشه بهار و .....

کاشت 15.000  گلدان گل شبو

نصب 5.000 متر ریسه نورانی

کاشت 5.000 درخت و درختچه در سطح شهر

رنگ آمیزی مبلمان شهری و پارکی و پایه چراغ ها ی سطح شهر

اجرای تئاتر و نمایش خیابانی و برگزاری جشن ها و جشنواره های متعدد در ایام تعطیلات نوروز و مناسبت ها

برگزاری مسابقات بومی محلی در بین مسافرین و همشهریان

همچنین شهردار ملایراهداف عمده طرح استقبال از بهار را به این شرح بیان داشت:

  1. همراهي با مردم به منظور نظافت، آراستگي و آذين بندي نماها و محيط‌هاي شهري همزمان با خانه تكاني و نظافت محيط‌هاي دروني منازل و اماكن.
  2. ترغيب و ترویج شهروندان جهت همكاري و هماهنگي با شهرداري در حفظ نظافت شهر و پاك سازي محيط و تقویت روحیه مشارکت بین سازمان های دولتی و مردم.
  3. ساماندهي سطوح فضاي سبز و ايجاد روحيه شادابی و نشاط در شهروندان با گلكاري چشم نواز.
  4. تأكيد بيشتر بر نظافت شهر و آمادگي مأمورين و پيمانكارانِ طرف قرارداد شهرداري در برقراري هر چه بهتر نظافت شهر.
  5.  پی گیری جهت سرعت بخشيدن به فعاليت‌هاي عمراني و تعطيلي حفاري هاي سطح شهر در طول مدت اجراي طرح.
  6. هدايت و راهبري آذين‌بندي‌ معابر و همچنين اماكن مرتبط با شهرداري متناسب با ایام سال نو و زمینه سازی استفاده سالم و هدفمند از جشن ها و مراسمات ملی و مذهبی.
  7. ارائه خدمات بهينه به شهروندان در زمينه‌ امور نظافت و پاكيزه سازي معابر، آراستگي‌ فضاي سبز، رفع نواقص عمراني و ترافيكي معابر، رفع نقص، شست و شو و در صورت لزوم رنگ آميزي كليه المان‌ها و مستحدثات عمومي سطح معابر
  8. ساماندهي مطلوب سفرهاي درون شهري ملاير از طریق افزایش فعالـیت ناوگان حمل ونقل عمومی (تاكسي ها و اتوبوس ها) و نظارت مستمر و دقيق بر عملكرد آنها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی.
  9. کنترل و رفع انواع سد معبر به ویژه در معابر پر تردد و هدایت دستفروشان و بساط گستران به نقاطِ از پیش تعیین شده.
  10. بستر سازی جهت بانشاط جلوه دادن چهره ی شهر و شهروندان با توجه به تألمات روحی وروانی ناشی از شیوع ویروس کرونا.