.

جزئیات خبر

حفاظت از فضای سبز شهری، نیازمند عزم همگانی است

روابط عمومی
312
1401/08/28
حفاظت از فضای سبز شهری، نیازمند عزم همگانی است

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر طرح (همراهان کوچک، همیاران سبز) در دبستان دخترانه بعثت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی، شهردار ملایر، ضمن اعلام این خبر افزود: در این طرح  مفاهیم مربوط به حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری، روش کاشت انواع گل‌ها و درختان و نگهداری از گیاهان به کودکان آموزش داده شد و دانش‌آموزان با شعار (حفاظت از فضای سبز شهری، نیازمند عزم همگانی است) اقدام به کاشت نشاء گل‌ های «حسن یوسف» نمودند که در پایان گلدان‌های کاشته شده به دانش‌آموزان اهداء گردید.

فرجی، با تأکید بر اهمیت آموزش‌های شهروندی، به اجرای طرح (همراهان کوچک، همیاران سبز) اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری‌ها می‌توانند در عرصه آموزش شهروندی به ویژه در خصوص مسائل زیست‌محیطی و حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری نقش جدی ایفا کنند.

شهردار ملایر آموزش به کودکان را عامل ارتقای فرهنگ، اصلاح نگرش‌ها و تغییر در رفتار شهروندان دانست و افزود: با مشاركت مردم در فرآيند توسعه شهری، مديران شهری بهتر می توانند نارسایی های اجتماعی را شناخته و در جهت رفع مشکلات و بهسازی و توسعه شهری اقدام نمايند.

فرجی با تأکید بر اینکه رابطه ی مردم با محیط‌ زیست شهری اصلی‌ترین عامل در مدیریت فضای سبز قلمداد می‌شود، خاطر نشان کرد: آموزش‌های شهروندی، علاوه بر اینکه بایستی از سنین کودکی آموزش داده شود، تداوم آموزش‌ها نیز برای تثبیت یادگیری، ضروری است و در این راستا طرح (همراهان کوچک، همیاران سبز) با هدف آشنایی دانش‌آموزان با اهمیت فضای سبز شهری، افزایش تعهد کودکان به حفاظت از درختان و فضای سبز شهری، آشنایی دانش‌آموزان با نحوه کاشت و مراقبت از درختان و گل‌ها اجرا می‌شود.

شهردار ملایر در پایان اظهار داشت: گسترش فضای سبز ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و صیانت از آن نیازمند مشارکت همگانی است و امیدواریم با اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز شاهد مشارکت روزافزون شهروندان در حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری باشیم.