.

جزئیات خبر

پاییز ملایر با شکوفایی گل های داوودی، بهاری شده است

محمد رضا طالبیان
371
1402/08/20
پاییز ملایر با شکوفایی گل های داوودی، بهاری شده است

با دستان پرتوان سبزبانان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، گل های پاییزه زینت بخش بلوارها، میادین و بوستان های جهان شهر ملایر شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی شهردار ملایر با اشاره به شکوفایی گل های فصلی پاییزه در بلوارها و بوستان‌های سطح شهر،گفت: همزمان با آغاز فصل پاییز و با رویکرد زیباسازی چهره شهر، ایجاد فضاهای فرح بخش، افزايش زيبايي بصري شهر و ارتقاء روحیه نشاط شهروندان گرامی کاشت گل‌های پاییزه انجام می‌شود که با به گل نشستن این گل‌های رنگارنگ، امروز شاهد زیبایی چهره شهر هستیم.

فرجی گفت  با بیان اینکه طبق سال‌های گذشته در نیمه دوم سال چندین نوبت گل‌کاری انجام می‌شود، افزود: گل‌های کاشته شده در بوستان‌ها و فضای سبز شهری متناسب با شروع هر فصل تغییر می‌کند و در کنار کاشت گل های داوودی و کلم زینتی در پاییز، درختچه‌های زینتی و انواع رز در قالب طرح‌های زیبا، جلوه خاصی به شهر می‌بخشند.

 شهردار ملایر  به کاشت بیش از 16000 بوته گل داوودی و 10000 گلدان کلم زینتی در میادین، بوستان ها و بلوارهای سطح شهراشاره و تصریح کرد: گل داوودی، شاخص گل‌های پاییزه به‌شمار می‌رود و کاشت این‌گونه با توجه به تنوع رنگ و سازگاری این گل با شرایط آب و هوایی ملایر، در فصل سرما زینت‌بخش معابر شهری می‌شود.

شهردار ملایر افزود: عملیات گسترده باغبانی در بوستان‌ها و تمامی عرصه‌های سبز شهری در حال انجام است تا شاهد استمرار طراوت، زیبایی و سرسبزی در نقاط مختلف شهر باشیم.