.

جزئیات خبر

ساخت سرای محله کوی زرینی خواسته به حق اهالی این منطقه

محمد رضا طالبیان
398
1402/08/24
ساخت سرای محله کوی زرینی خواسته به حق اهالی این منطقه

یکی از اولویت‌های کاری این دوره شهرداری ملایر توزیع عادلانه خدمات در محلات کم برخوردار و حاشیه نشین شهر است و بدین منظور پروژه سرای محله مرصاد در کوی شهید زرینی یا نفت سیاه در دست احداث است.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی شهردار ملایر در خصوص این پروژه گفت: از برنامه های مهم شهرداری بر خلاف دوره‌های گذشته ارائه خدمات به مناطق حاشیه‌نشین شهر است که می‌تواند تحولات خوبی را در این مناطق رقم بزند که خوشبختانه با همکاری و پیگیری‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر این مهم انجام شد.

وی در ادامه به تشریح پروژه‌ی مرصاد پرداخت و گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۲هزار مترمربع در حال اجراست.

فرجی به ایجاد سرای محله در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: با ساخت این سرا یکی از خواسته های به حق اهالی این منطقه با محوریت فعالیت‌های فرهنگی محقق شد.

وی به معرفی پروژه سرای محله کوی زرینی واقع در خیابان مرصاد پرداخت و اظهار داشت: این پروژه در 1200 مترمربع زیربنا ساخته شده که کاربری آن فرهنگی است.

شهردار ملایر اظهار داشت: هدف از ساخت این مجموعه‌ در این منطقه که یکی از مناطق سه گانه طرح بازآفرینی شهری است، بالا بردن و توانمندسازی محلات در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی است.

شهردار ملایر ساخت سرای محل با محوریت فعالیت‌های فرهنگی را یکی از مهم‌ترین اقدامات شهرداری عنوان کرد و ابراز داشت: سرای محله کوی زرینی در دو طبقه به متراژ ۸۰۰ مترمربع ساخته شده است که این بنا برای راه‌اندازی کتابخانه، برگزاری کلاس‌های آموزشی و فوق برنامه تقویتی، تابستانی و ... در نظر گرفته شده تا در اختیار اهالی این محله به خصوص کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

شهردار ملایر اعتبار درنظر گرفته شده برای ساخت این پروژه را یادآور شد و افزود: برای ساخت این پروژه مبلغ ۱۵ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که تاکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرجی یکی از مشکلات مناطق حاشیه‌نشین را وجود زنان سرپرست خانوار و یا بد سرپرست عنوان کرد و ابراز داشت: شهرداری ملایر در این خصوص اقدامات ارزشمندی را انجام داده و با ایجاد یک فضای ۴۰۰متری برای ایجاد اشتغال و فعالیت این بانوان گام مهمی را در ایجاد اشتغال آنان برداشته است.

وی ادامه داد: در این فضا آموزش‌های مختلف صنایع دستی،منبتکاری،خیاطی و ... به اهالی این محله به خصوص بانوان جامعه هدف ارائه می‌شود.