.

جزئیات خبر

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) در پارک بانوان برگزار شد

محمد رضا طالبیان
332
1402/08/29
برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) در پارک بانوان برگزار شد

همزمان با فرارسیدن میلاد باسعادت اسوه صبر و استقامت حضرت زینب (س) و روز پرستار، با همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، شهرداری ملایر و با حضور شهردارملایر، اعضای شورای اسلامی شهر، رییس و پرسنل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و دانش‌آموزان دبستان دخترانه حاج زرگر در بوستان بانوان شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، در ابتدای این مراسم شهردار ملایر ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) به پرستاران صبور و پرتلاش جهان شهر ملایر گفت: حضرت زینب را می‌توان به عنوان اسوه اخلاق، پاکدامنی و صبوری معرفی کرد و الگوی کاملی برای دختران و زنان مسلمان جهان است.

فرجی به نقش زنان در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: زنان بزرگی در طول تاریخ وجود داشتند که نقش‌ ویژه‌ای را در طول تاریخ داشتند که با بررسی و تحلیل شخصیت این زنان می‌توان حضرت زینب را یک الگوی تمام و کمال دید که علیرغم تمام مصیبت‌هایی را که در واقعه عاشورا دید در ادامه راه قیام عاشورا به عنوان پیامرسان این واقعه تاریخی و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدای عاشورا نقش به سزایی داشتند.

وی ادامه داد: با همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز جشن همراهان سبز هم برگزار شد، هدف از برگزاری این مراسم که با حضور دانش‌آموزان دخترانه حاج زرگر  انجام شد، علاوه بر آشنایی این دانش‌آموزان با شخصیت والای حضرت زینب(س) بچه‌ها با فضای سبز شهری و توسعه آن بیشترآشنا شوند.

فرجی ابراز داشت: این دانش‌آموزان به عنوان همراهان سبز می‌توانند از جایگاه و اهمیت فضای سبز و حفظ آن برای نسل آینده به خوبی نگهداری کنند.

در پایان این مراسم از دانش‌آموزان هم نام حضرت زینب با اهدای جوایزی تقدیر و کیکی هم به همین مناسبت تهیه و بین دانش‌آموزان و حاضرین در این مراسم توزیع شد.