.

جزئیات خبر

اداره مهندسی و کنترل ترافیک شهرداری ملایر مصمم در ارائه خدمات ترافیکی بهتر به شهروندان

محمد رضا طالبیان
156
1402/09/11
اداره مهندسی و کنترل ترافیک شهرداری ملایر مصمم در ارائه خدمات ترافیکی بهتر به شهروندان

اداره مهندسی وکنترل ترافیک شهرداری ملایر یکی از واحدهای فعال شهرداری ملایر است که توانسته است تاکنون اقدامات خوبی را در ارائه خدمات ترافیکی در سالجاری داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی شهردار ملایر با ارائه عملکرد هشت ماه حوزه ترافیک گفت: در راستای اجرای خط کشی های معابر اصلی و خیابان های سطح شهر به دو روش خط کشی محوری ممتد و منقطع در این معابر به طول ۶۵ هزار متر انجام شده است و در چند روز گذشته بیش از 5000 متر در بلوار ملت و خیابانهای فاطمیه ، آرش، شهیدرضایی خط کشی انجام گرفته و به زودی مقدار 10/000 متر دیگر در خیابانهای دیگراضافه خواهد شد.

فرجی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات اداره مهندسی و کنترل ترافیکی شهرداری ملایر رنگ آمیزی دوجزئی سرعتکاه ها، گذرگاه های عابر پیاده در سطح شهر است که به متراژ 1700 متر مربع انجام شده است.

شهردار ملایر به ۵۰ نقش کف نویسی نقوش آهسته و احتیاط اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اقدامات مهم اداره کنترل ترافیک شهرداری ملایر برای کاهش بار ترافیکی میدان تعاون، جمع آوری این میدان و تبدیل آن به چهارراه بود که علیرغم انتقاداتی که صورت گرفت اما با علم به کارشناسی بودن این اقدام انجام شد و خوشبختانه با انجام یک برنامه حساب شده در نصب چراغهای ۴ فازه توانستیم مشکل ترافیکی این میدان را حل و رضایتمندی مردم را به همراه داشته باشیم.

وی نصب تابلوهای ترافیکی در سطح شهر را یکی دیگر از اقدامات این اداره عنوان کرد و افزود: در این خصوص تعداد ۱۰۵ تابلو اخطاری، اخباری و انتظامی در سطح معابر شهری ملایر نصب شده و همچنین تعداد ۳۰ تابلوی ترافیکی هم تعمیر و بهسازی شده است.

فرجی به ایجاد سرعتکاه ها در سطح معابر شهری هم اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد این سرعتکاه ها بر اساس مصوبات شورای ترافیک شهرستان صورت می گیرد که کمیته ذیل همتا و کارگروه آرامگاهی ترافیک در ۱۵ نقطه و به طول ۱۷۰ متر انجام شده است.

شهردار ملایر ادامه داد: آشکارسازی سرعتکاه ها با استفاده از استوپرهای مستطیلی به تعداد ۵۵۰ عدد صورت گرفته است.

این مقام مسئول ابراز داشت: نصب استوانه ایمنی در جزایر ترافیکی ، نقاط حادثه خیز و گذرگاه‌های عابر پیاده به تعداد ۳۷۵ عدد صورت گرفته است.

وی ایمن سازی معابر درون شهری را یکی از وظایف اداره عنوان کرد وافزود: ایمن سازی و تفکیک مسیرهای رفت و برگشت معابر دو طرفه با استفاده از گل میخ جداکننده در ابعاد ۱۵*۱۵ به تعداد ۱۲۰۰ عدد در سطح شهر انجام گرفته است، همچنین نصب ۵۵۰ عدد چشم گربه ای۱۰*۱۰جهت آشکارسازی سرعتکاه ها و نقاط،حادثه خیز دیگر اقدام اداره مهندسی و کنترل ترافیکی شهرداری است که در هشت ماهه امسال اجرا شده است.

فرجی اجرای طرح آرامگاهی در بر خی از نقاط سطح شهر را خاطرنشان ساخت و اظهار داشت: در این خصوص در محدوده بیمارستان دکتر غرضی و مهر ملایر با نصب تابلو حداکثر سرعت ۳۰ کیلومتر، چشم گربه ای، احیای پاساژ و اجرای گذرگاه برجسته عابر پیاده، اجرای سرعتکاه قوسی استاندارد و کف نویسی و آهسته نویسی انجام شد.

وی مجدد به ایمن سازی نقاط حادثه خیز ترافیکی معابر سطح شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ایمن سازی خیابان هاشمی و شهید غفاری به عنوان دو نقطه حادثه خیز با اجرای ۷ رشته سرعتکاه قوسی، تفکیک مسیر رفت و بر گشت با گل میخ جداکننده، اجرای پیاده رو در ضلع شمالی، خط کشی محوری اقداماتی است که د راستای ایمن سازی معابر صورت گرفته است.

شهردار ملایر در پایان گفت: یک‌طرفه سازی بلوار شهید رفیعی و کوچه اداره پست و انسداد معابر و پیاده روهای مصوب واقع در خیابان شهید طلوعی، سعدی  جنب مسجد امام حسین(ع) و میدان آزادگان از دیگر اقداماتی بود که توسط این اداره انجام شده است.