.

جزئیات خبر

آموزش های شهروندی همزمان با هفته هوای پاک

حسین زند
230
1402/10/30
 آموزش های شهروندی همزمان با هفته هوای پاک

 

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، طرح (همراهان کوچک، همیاران سبز) با شعار "هوای پاک، مسئول پاسخگو، شهروند مسئول" و با هدف آگاهی کودکان در خصوص اهمیت فضای سبز شهری و محیط زیست و جلب مشارکت دانش آموزان در کاهش آلودگی هوا در دبستان پسرانه شاهد حاج طوسی اجرا شد.

در این طرح دانش آموزان با ضرورت حفظ فضای سبز و نحوه کاشت گل های فصلی آشنا شدند و اقدام به کاشت گل های زیبای بنفشه نمودند که در پایان گلدان های کاشته شده جهت حفظ و نگهداری به دانش آموزان اهدا گردید.

مجید فرجی شهردار ملایر با اشاره به اهمیت آموزش شهروندی به دانش آموزان به عنوان قشر موثر در جامعه شهری، اظهار کرد: برگزاری مراسم نمادینی مانند هفته هوای پاک می‌تواند تصویر روشنی را از اهمیت حفظ منابع طبیعی ترسیم نماید که این تصویر با فرهنگ‌سازی موثر نقش ماندگاری است که هرگز پاک نخواهد شد.

شهردار ملایر یکی از روش‌های مطلوب آموزش و تفهيم معنای عميق شهروندی و مشاركت‌پذيری را آموزش توسط متخصصان و كارشناسان حوزه‌های مختلف شهرداری عنوان و خاطر نشان کرد: هوای پاک یکی از دغدغه های این روزهای کشور شده است و می بایست علاوه بر اقدامات مرتبط با دستگاه های متولی جهت کاهش آلودگی هوا، با انتقال آموزش‌های شهری و شهروندی به شهروندان به‌ویژه دانش‌آموزان، اين امكان مهيا شود كه کودکان به عنوان سفیران فرهنگی با شالوده‌های اصلی شهرداری آشنا و از وظايف شهروندی آگاه شوند و با آگاهی كامل به‌عنوان شهروند متعهد، مسئوليت خود را نسبت به جامعه برعهده گرفته و ابزارهای اصلی مشاركت‌پذيری را بياموزند.

فرجی افزود: امیدواریم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در هفته هوای پاک از جمله نواختن زنگ هوای پاک در مدارس، برپایی ایستگاه نقاشی، آموزش گل کاری، اهدا بسته های فرهنگی و... توانسته باشیم گام های موثری در جهت بهبود زندگی اجتماعی شهروندان برداریم.