.

جزئیات خبر

تکمیل و افتتاح مجموعه تفریحی و توریستی جهان کوچک ملایر مهمترین اولویت شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر

حسین زند
143
1403/02/18
 تکمیل و افتتاح مجموعه تفریحی و توریستی جهان کوچک ملایر مهمترین اولویت شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر

 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر رئیس شورای اسلامی شهر ملایر در نشستی که با اصحاب رسانه به مناسبت هفته شوراها داشت گفت: از ابتدای شروع به کار شورای ششم در سال جدید مهمترین اولویت ما افتتاح وبه بهره‌برداری رسیدن مجموعه تفریحی و توریستی «جهان کوچک» در هفته دولت امسال است و تکمیل این مجموعه می‌تواند فصل جدیدی در گردشگری این شهر و منطقه باز کند.

«مظاهر روزبهانی» به روند انجام کار در مجموعه «جهان کوچک» اشاره کرد و ابراز داشت: فضای سبز این پروژه در حال انجام است و جای بسی خوشحالی است که نوروز امسال شاهد بازدید بسیاری از گردشگران و مسافران از این مجموعه بودیم و جا دارد برای معرفی هر چه بیشتر این مجموعه توریستی، اصحاب رسانه بیشتر از گذشته ما کمک کنند.

روزبهانی اولویت شورای ششم و شهرداری ملایر در سالجاری را اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عنوان کرد و ابراز داشت: هدف اصلی ما در یکسال باقیمانده اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره به جا مانده از سنوات گذشته است، البته پروژه‌های جدیدی در این دوره تعریف شده که علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره، برای اجرای آنها نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: حفظ و نگهداری این مجموعه توریستی مهمترین وظیفه مجموعه شهرداری ملایر است و با سرمایه‌گذار مطرح و شناخته‌شده‌ای در حال رایزنی هستیم تا این پروژه با ساخت المان، رستوران، کافی‌شاپ و سایر مراکز به درآمدزایی برسد و بتوانیم هزینه تعمیر و نگهداری این مجموعه بزرگ را تامین کنیم.

مظاهر روزبهانی به تکمیل هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه اشاره کرد و اظهار داشت: تکمیل هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه دیگر اولویت‌ها مهم شورا است که تلاش کردیم عملیات اجرایی هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه را پس از ۱۶ سال بلاتکلیفی آغاز نماییم که خوشبختانه این مهم محقق شد و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی قابل قبولی دارد و در ایام‌ا... دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس شورای اسلامی شهر ملایر افزود: این هتل با داشتن ۲۲ سوئیت، سالن آمفی‌تئاتر، رستوران و کافی‌شاپ به گونه‌ای ساخته می‌شود که برای آن درجه هتل سه ستاره درنظر گرفته شود.

روزبهانی وحدت و همدلی بین شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر را یادآور شد و اظهار داشت: به جرأت می‌توانم بگویم، وفاق و  همدلی که بین شهرداری و شورای اسلامی شهر و تیمی که در این مجموعه فعالیت می‌کند وجود دارد در ایران اول است و انتخاب شورای برتر استان همدان حق ملایر بود که متاسفانه این حق ضایع شد.

وی مجددا اقدامات انجام شده در سطح شهر را یادآور شد و ابراز داشت: با اقدامات انجام شده‌ در دوره ششم شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر می‌توان گفت این دوره از موفقترین دوره‌های شورای اسلامی شهر ملایر و بی‌شک ملایر پیشرفته و مدرن هدف نهایی ما است.

در ادامه این نشست دیگر عضو شورای اسلامی شهر ملایر از افزایش بودجه شهرداری یاد کرد و اظهار داشت: این اقدام از دستاوردهای مهم این دوره از شورای اسلامی شهر ملایر بود و بودجه شهرداری ملایر از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال‌جاری رسیده که یک همت به بودجه شهرداری ملایر اضافه شده است.

حجت الاسلام احمد چهاردولی ادامه داد: با پیش‌بینی که برای بودجه شهرداری ضورت گرفته، ۶۰ تا ۷۰ درصد این بودجه  برای مباحث عمرانی و ۴۰ درصد برای هزینه‌های جاری در نظر گرفته شده، که با این حساب بودجه عمرانی شهرداری ملایر امسال بیش ازهشت هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

سخنگوی شورای اسلامی هر ملایر به انجام پروژه‌ها توسط پیمانکاران مختلف نیز اشاره کرد و ابراز داشت: بیش از ۳۰ پیمانکار روی مجموعه جهان کوچک مشغول فعالیت هستند و از اهالی رسانه درخواست داریم  برای معرفی هر چه بیشتر این مجموعه در کنار شورای اسلامی شهر و شهرداری باشند و برای این سرمایه مهم گردشگری، ایده‌پردازی کنید تا این ابرپروژه بیشتر به دنیا معرفی شود.

چهاردولی افزود: با تکمیل مجموعه جهان کوچک می‌توانیم برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را به این مجموعه سوق دهیم همچنین انجام و پذیرش اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی از سایر شهرها و استان‌ها می‌تواند به معرفی هر چه بیشتر این مجموعه بزرگ مینیاتوری کمک کند و جای بسی خوشحالی است که ملایر به عنوان یک شهر جهانی میزبان بسیاری شهرداران کلان شهرهای کشور در این ابرپروژه بوده و خواهد بود.

وی در سخنان خود بر ریل‌گذاری گردشگری جهانشهر ملایر تاکید داشت و گفت: امسال سیما و منظر شهری ملایر با سال‌های گذشته بسیار متفاوت بود و نصب المان‌های نوری در ۱۵ بلوار این شهر و انجام روشنایی‌های معابر و بلوارهای ملایر که در دست اقدام است  از جمله اقدامات ما در این حوزه بود.

چهاردولی تعریض خیابان‌ها به خصوص خیابان شهدا از دیگر اولویت‌های شورا و شهرداری ملایر عنوان کرد و گفت: به دنبال آن هستیم پرونده تعریض خیابان شهدا تا پایان این دوره شورا بسته شود که خوشبختانه و با همراهی مردم به مراحل خوبی رسیده‌ایم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ملایر در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص  تعیین تکلیف وضعیت عمارت منصوری به چه مرحله‌ای رسیده است گفت: در حال حاضر سه دانگ این عمارت توسط شهرداری ملایر خریداری و تملک شده و تلاش داریم سه دانگ دیگر این عمارت تاریخی را به تملک شهرداری درآوریم تا بتوانیم مرمت آن را انجام و از تخریب آن جلوگیری کنیم.

حجت الاسلام چهاردولی به برخی فعالیت‌های در دست اقدام برای سالجاری شورا اشاره کرد و افزود: ایجاد بانک شهر، شروع عملیات اجرایی پروژه راستان، ایجاد مرکز تجاری سرای ایرانی در ساختمان پلاک ۱۷، احداث هتل و فعالیت شب‌های زنده ملایر را از دیگر اقدامات پیش‌رو در سال‌جاری است و تلاش می کنیم به همت سازمان سیما و منظر شهری، سازه‌های جدید تبلیغاتی بزودی در سطح شهر نصب شود.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر ملایر نیز به تکمیل ساختمان پلاک ۱۷، پروژه آتش‌نشانی در میدان بهارستان و پروژه فرهنگی شقایق اشاره کرد و گفت: اعتبار لازم برای این پروژه‌ها تخصیص یافته و در این دوره تعیین تکلیف می‌شود و با تکمیل پروژه بلوار کریم‌خان زند، ۵۰ درصد بار ترافیکی ملایر از بین می‌رود.

«سیداسماعیل صفوی‌زاده» با بیان اینکه در نهضت آسفالت، انقلاب بزرگی در شهر ملایر ایجاد شد، افزود: در تلاش هستیم پیست دوچرخه سواری را در بلوار کریم‌خان زند اجرایی و عملیاتی کنیم.

«حامد چهاردولی» دیگر عضو شورای اسلامی شهر ملایر نیز به حمایت‌های خوب شورا و شهرداری از تیم‌های ورزشی، هیات‌ها و حوزه ورزش این شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال عملیات اجرایی حدود ۱۰ زمین چمن مصنوعی در اکثر مناطق شهر شروع می‌شود و بنای ما این است تا پایان دوره شورا این طرح‌های ورزشی را تکمیل کنیم.