.

جزئیات خبر

طرح بهینه سازی مصرف برق مجموعه بام ملایر کلید خورد

روابط عمومی
2152
1398/07/17
طرح بهینه سازی مصرف برق مجموعه بام ملایر کلید خورد

با همت واحد برق شهرداری، مصرف انرژیِ روشناییهایِ مجموعه یِ بام ملایر بهینه سازی شد و در فاز اول این طرح، با تعویض حدود ۱۲۰ چراغ گازیِ۴۰۰ وات به لامپهای ال ای دی (LED) ۷۰ وات، توانی در حدود ۵۰ کیلووات در یک ساعت صرفه جویی الکتریکی انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر محمد حسین بم زاده رئیس واحد برق شهرداری ملایر ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی شهرداری ملایر در فاز اول این طرح سالانه توانی در حدود ۱۴۶ مگاوات ساعت صرفه جویی نموده که حدودا ۲ برابر ظرفیت تولیدی نیروگاه منجیل و یا ۳ برابر ظرفیت تولیدی سد زاینده رود و یا سد لتیان در یک ساعت می باشد.

وی افزود جهت انجام بهینه سازی فوق، مبلغی حدود ۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تأمین اعتبار شده که در دوره بازگشتِ هزینه، ۴ ماه به حد سر به سر رسیده و مابقی به صورت سود در صرفه جویی توان الکتریکی می باشد و نیز حدود ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تجهیزات لامپ های گازی از مجموعه فوق بازیابی شده که از مبلغ هزینه کرد فوق کسر می شود.

بم زاده اضافه کرد با توجه به شعار «سال رونق تولید ملی» تمامی لامپ های LED که در این مجموعه استفاده شده، از برندهای با کیفیت ایرانی بوده و دارای ضمانت ۱۸ ماهه می باشند.

رئیس واحد برق شهرداری در پایان گفت:  طبق محاسبات نوری انجام شده لامپ های فوق دارای ضریب بهره و ضریب توان نوری بالاتری بوده و همچنین شاخص CRI بهتری نسبت به لامپ های گازی داشته و میزان شدت نور (لوکس نوری) مناسب و مطابق استاندارد پارک را دارا می باشند و در فاز دوم طرح نیز حدود ۱۰۰ عدد پایه روشنایی ۱۵۰ وات به LED ۳۰ وات تبدیل خواهد شد.