.

جزئیات خبر

مسابقات شطرنج شهرداری ملایر جام شهید روحیان برگزار گردید

روابط عمومی
2149
1398/07/22
مسابقات شطرنج شهرداری ملایر جام شهید روحیان برگزار گردید

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی روحیان مسابقات شطرنج شهرداری با همت هیأت شطرنج ملایردر تالار کوثر شهرداری ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر این مسابقات که یک روزه و در رده های سنی آزاد برگزار گردید به صورت 9 دور به روش سویسی و با فرمت زمانی پانزده دقیقه ای و 3 ثانیه پاداش برای هربازیکن انجام گرفت.

به گفته ی محمد حسن قنایی (رئیس هیئت شطرنج ملایر و مسؤول برگزاری مسابقات) تعداد 96 نفر از بازیکنان استانهای همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه و کردستان در این مسابقات حضور داشتند که در پایان 5 نفر برتر به اضافه رده های سنی  و نفر برتر بانوان شناخته شدند و حکم قهرمانی و جوایز خود را دریافت نمودند .

 وی با اعلام این خبر که با توجه به تعدد برگزاری مسابقات شطرنج، شهر ملایر از بین تمام شهرهای ایران رتبه بیستم را دارا می باشد گفت: در این دوره بازیکنانی حق شرکت در مسابقات را داشتند که در ریتینگ بین المللی رتبه زیر 2000 را دارا بودند.

قنایی افزود: به زودی نتایج این دوره از مسابقات به فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) ارسال می گردد.

درانتهای این مسابقات و در مراسمی که با حضور احمد هاشمی (رئیس کمیسیون ورزشی شورای اسلامی شهر ملایر)، بازیکنان و تعدادی از شهروندان برگزار شد، به نفرات برتر لوح قهرمانی و جوایزی اهدا گردید.

سرداوری این مسابقات را محمد رضا فراهانی از داوران برجسته همدان عهده دار بود که اسامی نفرات برتربه ترتیب زیر اعلام گردید:

نفر اول جدول : ابراهیم عفافی (از بروجرد)

نفر دوم جدول: محمد سید حسینی ( از نهاوند)

نفر سوم جدول: محمد حسین قنبر علی فرزاد( ازهمدان)

نفر چهارم جدول: صادق اسدی ( از همدان)

نفر پنجم جدول: سعید گلزاری (از همدان)

بهترین بازیکن بانوان: حدیث نوری (از ملایر)

بهترین بازیکن رده سنی زیر 10 سال: محمد رضا ونایی ( از ملایر)

بهترین بازیکن رده سنی زیر 8 سال: محمد صدرا شجاعی نژاد ( از ملایر)

بهترین بازیکن بدون ریتینگ: علی عربی (از همدان)