.

جزئیات خبر

مهمترین رویداد زیست محیطی شهر ملایر

اداره ارتباطات
2039
1398/07/24
مهمترین رویداد زیست محیطی شهر ملایر

به همت شهرداری ملایر طرح تفکیک پسماندها در مبدا از ابتدای شهریور ماه سال جاری به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایرمجتبی داوری معاون خدمات شهری شهرداری ملایر با بیان این موضوع گفت این طرح بمنظور تثبیت سیستم جمع آوری پسماندهای خشک از سطح شهر اجرا شده و برای موفقیت نیازمند مشارکت فعال و آگاهانه تک تک شهروندان بویژه بانوان محترم هستیم.

داوری ادامه داد باید توجه داشت که بخش قابل توجهی از پسماندها در آشپز خانه منازل تولید و در صورتی که پسماندهای تر و خشک از ابتدای تولید در آشپزخانه تفکیک و به صورت تفکیک شده به مأمورین شهرداری تحویل داده شوند علاوه بر این که در هزینه جمع آوری پسماندها صرفه جویی میشود از آلودگی محیط زیست در محل دفن پسماندها به شدت کاسته شده و پسماندهای خشک جمع آوری شده مجددا به چرخه تولید باز میگردند و از این طریق به اقتصاد ملی نیز کمک میشود.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر در ادامه بیان داشت مردم متناسب با شرایط خود به چهار روش متفاوت میتوانند پسماندهای خشک تفکیک شده را به مأمورین شهرداری تحویل دهند. این روشها عبارتند از:

۱- تماس رایگان با شماره ۵ رقمی ۳۱۵۵۰ و درخواست سرویس رایگان

۲- دانلود و نصب اپلیکیشن پیک پاک از نرم افزار بازار و ثبت درخواست جهت سرویس رایگان جمع آوری پسماند خشک.

۳- مراجعه به غرفه بازیافت و تحویل پسماندهای خشک تفکیک شده به متصدی غرفه واقع در بلوار پارک ، تقاطع خیابان شهید هاشمی نژاد.

۴- تحویل پسماندهای خشک تفکیک شده به خودرو جمع آوری پسمانهای خشک که به صورت هفتگی در محلات مختلف شهر اقدام به گشت زنی میکند.

داوری در انتها با بیان اینکه هر یک از شهروندان در قبال تحویل پسمانهای خشک تفکیک شده به روشهای فوق در صورت تمایل ارزش ریالی آنرا به صورت نقد یا کالا از مأمورین تحویل خواهند گرفت گفت مجموعه مدیریت شهری در شهر ملایر از کلیه شهروندان عزیز تقاضا میکند با مشارکت خود در اجرای این طرح شهرداری را یاری کنند.