.

جزئیات خبر

جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار برگزار شد

روابط عمومی
1983
1398/10/18
جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار برگزار شد

سومین جلسه ستاد شهرستانی باز آفرینی شهری پایدار در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه ملایر به ریاست معاون عمرانی فرمانداری ویژه ملایر و دبیری شهرداری ملایر با حضورمدیریت باز آفرینی اداره کل راه و شهر سازی استان، مسؤولین دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران سایر شهرها و مدیران دستگاههای اجرایی عضوستاد بازآفرینی شهرستان ملایر تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در این جلسه فارسی معاونت امور عمرانی فرمانداری ضمن خوش آمد گویی به اهمیت موضوع باز آفرینی شهری پایدار پرداخت و گفت: جذب بودجه حاصل تلاشهای مدیران کل استان است و انتظار ما از مدیر کل جدید جذب عالی و توزیع عادلانه بودجه ها در سطح استان می باشد و به اهمیت آبادانی شهر ملایر به عنوان شهر دوم استان و دارای برندهای ملی در بحث مبل و منبت و انگورتأکید نمود.

در این جلسه مهندس فرجی  معاونت عمرانی شهرداری ملایر به بررسی مصوبات جلسات قبل پرداخت و اظهار داشت: اجرای مرکز درمانی محله جویبار توسط اداره راه وشهر سازی از محل بودجه های باز آفرینی شهرستان به موازات جذب بودجه در حال اجرای اسکلت فلزی است و جهت  احداث مرکز فرهنگی میدان استاندارد نیز انتخاب پیمانکار صورت گرفته که به دلیل ناهماهنگی بین اداره کل راه و شهر سازی و شهرداری و اختلاف در آیین نامه های داخلی برگزاری مناقصات در حال حاضر جذب بودجه صورت نگرفته لیکن از محل منابع داخلی شهرداری در مرحله  اجرای فونداسیون می باشد و امید است در بودجه های سال 98 باز آفرینی، تخصیص بودجه برای آن مجدد دیده شود و بتوان جهت تکمیل آن، جذب بودجه نمود.

 وی در بحث اتصال بازار به خیابان شهدا خواستار پای کار آمدن جمعیت هلال احمر و اداره کل  زندانها جهت واگذاری املاک آنها شدند.

 در ادامه شهرداران شهر های ازندریان، اسلام شهر آق گل، جوکار، زنگنه و سامن و به اعلام موانع و مشکلات تهیه طرح باز آفرینی شهرهای خود پرداختند.

در این جلسه، بهشتی رئیس اداره  باز آفرینی اداره کل راه و شهر سازی نیز بر لزوم تهیه طرحهای باز آفرینی تأکید کرد و گفت: فعلا در حد تعیین محدوده ها جهت برخورداری از تسهیلات بانکی ساخت مسکن واستفاده از ظرفیت سالانه وام استان استفاده شود.

وی در بحث تخصیص اعتبارات سال 1398 از محل تبصره 18 خواستار اعلام پروژه های حوزه باز آفرینی به ترتیب اولویت به عنوان برنامه های سال 98 شد.

در ادامه نماینده اداره اوقاف طرح توسعه تکیه حضرت ابوالفضل (علیه السلام) را به صورت مرکز فرهنگی پیشنهاد نمود که مورد استقبال حاظرین در جلسه قرارگرفت و مقررشد طرح اولیه ی آن تهیه شود وکارگروهی تخصصی به دبیری اداره اوقاف، جهت این امرتشکیل شود.

  کولیوند رئیس شورای اسلامی شهر ملایر نیز به تخصیص بودجه جهت اجرای کانالهای خروجی آبهای سطحی و اجرای مرکز فرهنگی میدان استاندارد و اجرای فاز 2 پارک شمس آباد و سایر پروژه ها تاکید کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز بر ضرورت مرمت و جداره سازی بازار و تملک و حفظ بنای تاریخی خانه منصوری با همکاری شهرداری ملایر و راه وشهرسازی تأکید کرد.