.

جزئیات خبر

جلسه کارگروه فضا سازی و مدیریت شهری ستاد دهه فجر ملایر برگزار گردید

روابط عمومی
1838
1398/10/30
جلسه کارگروه فضا سازی و مدیریت شهری ستاد دهه فجر ملایر برگزار گردید

در آستانه چهل و یکمین سالگرد باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اولین جلسه کارگروه فضاسازی و مدیریت شهری ستاد دهه فجر به ریاست شهردار ملایر و با حضور اعضاء در محل سالن جلسات شهرداری ملایر واقع در باغ تاریخی سیفیه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر ، در این جلسه پس از استماع آیاتی چند از کلام الله مجید، حسین بابایی «شهردار ملایر» ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت آسمانی شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: دراین کارگروه باید هماهنگی و آمادگی همه جانبه ی اعضا مورد بررسی قرار گیرد تا از حداکثر ظرفیت خود برای دستیابی به اهدف، بهره مند شویم.

شهردار ملایر در ادامه به تشریح اقدامات و وظایف این کارگروه پرداخت که خلاصه ی پیشنهادات و نظرات وی به شرح ذیل است:

معاونت خدمات شهری شهرداری نسبت به نظافت شهر به ویژه مسیر راهپیمایی 22 بهمن، تخلیه باکسهای زباله، شستشوی المانهای شهری، پاکسازی اطلاعیه ها از دیوارها، جمع آوری سد معبرها و متکدیان، اقدام نموده و آمادگی کامل خود را هنگام بارشها و نزولات آسمانی در طول دهه فجر حفظ نمایند.

سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری نسبت به نصب بنر، پرچم، ریسه، المانهای دهه فجر و جایگاه ثابت خبرنگاران اقدام نموده و نسبت به شستشوی گلزار شهدا نیز اقدام نمایند.

واحد برق شهرداری نسبت به نصب ریسه های نوری و اصلاح و تعمیر روشنایی معابر و میادین با هماهنگی مدیریت توزیع برق ملایر اقدام کند.

سازمان حمل و نقل مسافر و بار از ناوگان اتوبوسرانی به منظور جابجایی مردم جهت شرکت در راهپیمایی 22 بهمن استفاده نماید و نصب پوستر دهه فجر و پرچمهای پایه کوتاه ایران را بر روی ونها و تاکسیها، در دستور کار قراردهد.  

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ضمن همکاری با معاونت خدمات شهری در پاکسازی معابر و سطوح دیوارها و المانهای شهری، نسبت به استقرار خودرو آتش نشانی در «راهپیمایی 22 بهمن» و «روز شهرستان» اقدام نماید.

روابط عمومی شهرداری ضمن همکاری با ستاد دهه فجر شهرستان، نسبت به چاپ بنرهای دهه فجر با استفاده از تصاویر مردم ملایر در راهپیمایی سال 1357و پخش این تصاویر از تلوزیون شهری و همکاری در نصب جایگاه سخنرانی مراسم 22 بهمن اقدام کند.

سپاه ناحیه ملایر با استفاده از ظرفیت پایگاههای مقاومت بسیج نسبت به آذین بندی پایگاهها و محلات (در صورت امکان) اقدام نموده و حتی المقدور با شهرداری در آذین بندی شهر و حفاظت از المانها و آذین بندیها همکاری نماید.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شهرداری را در تهیه پرچمها، ریسه ها و پوسترهای دهه فجر یاری نماید.

اداره تبلیغات اسلامی از طریق هیئات مذهبی و مساجد سطح شهر نسبت به آذین بندی مساجد و محلات اقدام کند.

مجمع امور صنفی اعلان نصب پرچمهای ایران و ریسه های تزیینی مغازه ها را در دستور کار قرار دهد.

مدیریت توزیع برق ملایر دو نفر نیروی متخصص کاری و یک دستگاه بالابر را در صورت امکان در اختیار شهرداری قرار دهد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت کانونهای فرهنگی هنری مساجد، نسبت به آذین بندنی مساجد و محلات و طرح و پیشنهاد، شهرداری را یاری نمایند.

نیروی انتظامی مسؤولیت حفظ و حراست کلیه تزیینات و المانهای سطح شهر را عهده دار شود.

همچنین مقرر گردید فرمانداری ویژه شهرستان ملایر با ارسال نامه به ادارات و دستور نصب بنر و آذین بندی درب ورودی ادارات در دهه فجر، شهرداری را مساعدت کند.   

   در پایان این جلسه هر یک از اعضا نسبت به بیان دیدگاههای خود پرداختند و نظرات خود را بیان نمودند.