.

جزئیات خبر

در سومین روز دهه فجر انقلاب اسلامی، از دو پروژه شهرداری ملایر بهره برداری شد

روابط عمومی
1981
1398/11/16
در سومین روز دهه فجر انقلاب اسلامی، از دو پروژه شهرداری ملایر بهره برداری شد

افتتاح پروژه مجتمع تجاری شهروند3 شهرداری ملایردرحالی انجام می گیرد که این شهرداری مانند شهرداریهای سطح کشور در تنگناهای مالی فراوانی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، حسین بابایی «شهردار ملایر» در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی و ضمن اعلام این خبر گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت 1952 مترمربع در سه طبقه و با 31 دهنه مغازه، جنب شهرداری احداث شد که از سال ۱۳۹۱ عملیات اجرایی آن آغاز شده بود و ارزش ریالی آن   مبلغ 90/000/000/000 ریال است که از این مبلغ 35/000/000/000 ریال هزینه ساخت و 55/000/000/000 ریال ارزش زمین است.

وی در ادامه جلب رضایت شهروندان را اولویت مهم شهرداری دانست و به اقدامات مهمی همچون متوقف کردن نیروهای مازاد و غیرقانونی در شهرداری، بهینه کردن مصرف انرژی، راه‌اندازی مجدد کارخانه آسفالت و سنگ‌شکن، پرداخت بدهیهای معوقه و حل و فصل پرونده قضایی اشاره کرد و گفت: در این دوره املاک شهرداری ملایر رفع تصرف شد و ساختار شهرداری از سنتی به الکترونیکی تغییر یافت و در این زمینه حدود ۴۰ نرم افزار طراحی شد.

وی تکمیل طرحهای عمرانی نیمه تمام و اجرای پروژه‌های انتفاعی را از دیگر اولویتهای شهرداری برشمرد و ادامه داد: پروژه تجاری  بلوار ۱۵ خرداد با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد تومان در دست اجرا است که به عنوان یکی از مراکز خرید میوه و تربار در سطح شهر در نظر گرفته شده است.

شهردار ملایر بیان کرد: عملیات اجرایی مجتمع دیگری نیز در محله سرجو (جویبار) آغاز شده که یک طبقه آن به عنوان مرکز تجاری و طبقه سوم به عنوان سرای محله تعیین شده است.

در این مراسم که در پروژه تجاری شهروند 3 و با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر و معاونین ایشان، شهردار ملایر، بخشداران شهرستان ملایر، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر و رؤسای ادارات و نهادهای مختلف برگزار گردید، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان در سخنانی از شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر به دلیل مدیریت خوب هزینه ها و به اتمام رساندن پروژه ها تقدیر و تشکر نمود.

قدرت الله ولدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر نیز در سخنانی گفت: 41 درصد از اعتبارات طرحهای عمرانی دهه فجر که در استان اعلام شد، مربوط به شهرستان ملایر است.

فرماندار ویژه ملایر افزود: تأکید ما به مدیران، تکمیل طرحهای نیمه تمام است و تأکید می کنیم در صورت امکان طرح جدیدی را شروع نکنند. که در ملایر در زمینه تکمیل طرحهای نیمه تمام، شرایط خوبی را داریم

ولدی ادامه داد: امسال نسبت به سالهای گذشته اعتبارات خوبی برای تکمیل طرحهای عمرانی به شهرداری ملایر اختصاص دادیم که حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد تومان است.

وی اختصاص این اعتبارات را در راستای کمک به شهروندان و بهبود مبلمان شهری ملایر عنوان و بیان کرد: در روند توسعه این شهرستان لحظه‌ای غفلت و کوتاهی نکردیم.

در این روز همچنین پروژه جنگلکاری روبروی میدان کوثر ملایر که با مشارکت شهرداری و اداره منابع طبیعی شهرستان ملایر به انجام رسیده است با اعتبار 10/000/000/000 ریال افتتاح شد.

اسفندیار خزایی مدیر کل منابع طبیعی استان همدان در این رابطه در سخنانی گفت: سطح خوبی از جنگلکاری با وسعت ۴۶۰ هکتار در شهرستان ملایر اجرا شد که کار ویژه ای در سطح استان است.

وی بیان کرد: امروز نیز به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با افتتاح این طرحِ ۴۶۰ هکتاری، ۴۱ اصله نهال در دریاچه کوثر کاشته شد و کاشت نهال در سطح استان تا پایان هفته منابع طبیعی ادامه دارد.