.

جزئیات خبر

برگزاری مراسم روز درختکاری در ملایر

روابط عمومی
1944
1398/12/17
برگزاری مراسم روز درختکاری در ملایر

همزمان با فرا رسیدن 15 اسفندماه و روز درختکاری به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری و با همکاری اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری ملایر مراسم روز درختکاری و کاشت نهال در بام ملایر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر این مراسم با حضور خانم غفاری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر، معاون خدمات شهری، رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، رؤسای ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، جمعیت هلال احمر، معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران ملایر و جمعی از روسا و پرسنل ادارات با هدف ترویج فرهنگ درختکاری و توجه به منابع‌طبیعی و نهادینه شدن توسعه فضای سبز در در ضلع غربی بام ملایر برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این مراسم با شعار (درخت دوستی بنشانیم) اقدام به کاشت نهال کردند و این روز را گرامی داشتند.

 در این مراسم مجتبی داوری «معاون خدمات شهری شهرداری ملایر» در سخنانی بیان نمود که کل فضای سبز شهرستان ملایر 320 هکتار است که 140 هکتار آن به جنگل دست کاشت اختصاص دارد و عرصه ای که امروز قرار است زیر کشت نهال کاری قرار گیرد 10 هکتار می باشد که با احتساب 40 هکتار جنگل دست کاشت جدید پیامبر اعظم (ص) کل فضای سبز شهرستان ملایر، 370 هکتار خواهد بود.

داوری با بیان این که امروز انواع درختان کاج، سرو نقره ای، زبان گنجشک و توت کاشته خواهد شد، گفت: در ماه گذشته ، احداث جنگل دست کاشت پیامبر اعظم(ص) در کنار دریاچه کوثر به وسعت 30 هکتار نیز با مشارکت شهرداری ملایر انجام گرفت.

داوری در پایان ابراز امیدواری کرد که فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی درختکاری  در بین احاد مردم جامعه، فرهنگسازی و نهادینه گردد و حفظ و رسیدگی به نهال و درخت و فضای سبز درفرهنگ همگان نهادینه گردد تا نسلهای آینده از ثمرات آن استفاده نمایند.