.

جزئیات خبر

ملایر، شهر جهانی منبت و شهر جهانی انگور با نصب المانهای نوروزی پذیرای قدوم بهار می‌شود

روابط عمومی
1880
1398/12/27
ملایر، شهر جهانی منبت و شهر جهانی انگور با نصب المانهای نوروزی پذیرای قدوم بهار می‌شود

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر در راستای ارتقای کیفیت منظر و هویت‌بخشی به فضای شهری، تقویت حال و هوای نوروزی در سطح شهر و اجرای طرح استقبال از بهار، اقدام به طراحی، ساخت و نصب بیش از50 المان مناسبتی جهت نصب در سطح شهر نموده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اعلام این خبر افزود: این المانها 50 عدد (شامل:  هفت سین، جعبه کادو، ست ماهی، عینک، اسب و کالسکه، مرغهای رنگی، دعای تحویل سال، تونل نوری، نخل نوری و المان‌های گلدان های گل) می‌باشند و با هزینه‌ای بالغ بر 5/000/000/000 ریال ساخته شده‌اند.

بهرامی گفت: مجموعه اقدامات طرح استقبال ازبهار با هدف تغییر حال و هوای شهر برنامه‌ریزی شده و در این راستا، ضمن توجه بیشتر به پاکیزگی خیابانها، آذین‌بندی، تعویض پرچمهای فرسوده در سطح شهر، رنگ‌آمیزی جداول، بازسازی و رنگ‌آمیزی المانهای قدیمی، نصب نمادها و المانهای شهری انجام می‌شود.

بهرامی خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا،  زیباسازی شهر می‌تواند در التیام بحرانها و آرامش بصری شهروندان محترم نقش موثری داشته باشد و علاوه بر ایجاد پویایی و سرزندگی، پیامدهای مثبت روحی و فکری نیز برای آنها به ارمغان آورد.