.

جزئیات خبر

نقش هنر بر تنه خشک درختان شهر ملی منبت

روابط عمومی
2031
1398/09/04
نقش هنر بر تنه خشک درختان شهر ملی منبت

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر از اجرای طرح منبت‌کاری درختان خشک سطح شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر بهرامی گفت: درختان در کنار فواید زیست محیطی، بهترین منظره را در محیط ایجاد می‌کنند و هر فصل نمایی زیبا از رنگ و طرح درختان در معرض تماشای مردم قرار می‌گیرد، اما در مواقعی به دلایل اجتناب ناپذیر با خشک شدن برخی از درختان سطح شهر مواجه می‌شویم که با توجه به اینکه ملاير به‌ عنوان شهر ملي منبت انتخاب شده است و از آنجا که یکی از ملزومات ایجاد آرامش و لذت بردن از زندگی در شهر بهره‌گیری از وجود آثارهنری است لذا با بهره‌گیری از تخصص هنرمندان منبت‌کار ملایری روی تنه خشک شده درختان، نقش‌تراشی و نمایی زیبا ایجاد خواهد شد.

بهرامی با اشاره به اینکه منبت‌کاریِ اولین درخت در بلوار مبل و منبت شهید مطهری به اتمام رسیده است، گفت منبت‌کاری 4 اصله درخت دیگر نیز در حال انجام است.

وی به ارتباط نمای بصری محیط شهری با روان شهروندان اشاره کرد و افزود: این آثار هنری با تفکر هنری و دستان یک استاد هنرمند خلق می‌شود و خلق چنین آثاری در منظر شهری، به ایجاد محیطی آرامش‌بخش، زیبا وپویا برای شهروندان کمک می‌کند.

 در پایان رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر ابراز امیدواری کرد شهروندان فهیم ملایری در حفظ و نگهداری از این آثار کوشا باشند.