.

جزئیات خبر

جلسه کمیته سیما، منظر و زیرساخت های گردشگری ستاد دائم ارتقاء شاخصهای شهر جهانی مبلمان منبت ملایر برگزار شد

روابط عمومی
1790
1399/03/12
جلسه کمیته سیما، منظر و زیرساخت های گردشگری ستاد دائم ارتقاء شاخصهای شهر جهانی مبلمان منبت ملایر برگزار شد

اولین جلسه کمیته سیما، منظر و زیرساخت های گردشگری ستاد دائم ارتقاء شاخصهای شهر جهانی منبت مبلمان  ملایر به ریاست مهندس بابایی شهردار ملایر و با حضور اعضاء برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر این جلسه به دنبال ابلاغیه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در خصوص انتصاب مهندس بابایی شهردار ملایر به عنوان مسؤول کمیته سیما، منظر و توسعه ی زیرساخت های گردشگری ستاد دائمی ارتقاء شاخص های شهر جهانی منبت مبلمان، تشکیل گردید و در آن نمایندگانی از  فرمانداری ویژه ملایر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر، اداره اوقاف، شهرداری جوکار، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اتاق اصناف، اتحادیه درود گران و سایر فعالان صنعت مبلمان منبت و مدیران شهری از برخی سازمانها و واحدهای شهرداری ملایرحضور داشتند.

بابایی در این جلسه با بیان اینکه همگی باید تمام تلاشمان را جهت آماده سازی زیر ساخت های گردشگری شهر به کار ببندیم، گفت: این امر نیازمند همکاری تمام ادارات و نهادها است و یکی از مهمترین زیرساخت ها وجود هتل در ملایر است.

ایشان افزود: سرمایه گذار آماده احداث هتل در بلوار سردار سلیمانی و کنار بازارچه مبلمان است و قرار است طرح آن را تهیه و به شهرداری اعلام نماید.

وی در ادامه در خصوص سر درب بازار مبل، بازارچه مبل بلوار مبل و منبت شهید مطهری و ساخت المانهای شهری گفت: جهت سر درب بازار مبل توسط شهرداری طرح جدید با نمای ایرانی به زودی تهیه و ارائه می گردد و در جلسه بعد توسط شهرداری طرح یکسان سازی تابلو نمایشگاه های بلوار مبل و منبت شهید مطهری از جنس چلنیوم آماده و ارائه خواهد شد و باید با شورای اداری شهرستان مکاتبه شود که با توجه به اینکه ملایر دارای دو برند جهانی است، جهت تابلو مغازه ها از واژه های لاتین استفاده شود و اداره اماکن از این امر جلوگیری نکند.

بابایی در ادامه در خصوص شهرک نمایشگاهی بلوار حاج قاسم سلیمانی گفت: بحث شهرک نمایشگاهی بلوار سردار حاج قاسم سلیمانی باید پیگیری شود و در کنار شهرک نمایشگاهی مرکز تفریحی و گردشگری احداث گردد و تمام اعضای جلسه تا 20 خرداد ماه سالجاری کلیه درخواستها و پیشنهادات خود را جهت ساخت این شهرک نمایشگاهی کتباً به شهرداری ارائه نمایند.

شهردار ملایر در خصوص کتیبه دریاچه کوثر گفت: این کتیبه با گواهی ثبت ملی منبت ملایر ساخته شده و با توجه به جهانی شدن ملایر اگر قرار است این کتیبه تغییر کند اداره ی میراث فرهنگی به شهرداری اعلام نماید.

در ادامه ایشان از تداوم ساخت تنه های منبت درختان خبر داد و گفت: چند تنه منبت درختی آماده شده که به زودی نصب خواهد شد.

در ادامه و پس از آنکه هر یک از اعضاء، نظرات و دیدگاه های خود را بیان نمودند؛ مصوباتی به تأیید و تصویب رسید که از جمله مقرر گردید هر کس که تمایل به ساخت هتل یا هتل آپارتمان دارد شهرداری ملایر بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای نسبت به صدور پروانه آن اقدام خواهد نمود.

همچنین مقرر گردید المان اصلی شهر، تلفیقی از منبت و انگور باشد و درخواستهای قانونی و فراخوان کشوری طراحی المان منبت و انگور انجام گرفته و شرایط المان و نحوه ساخت و مشخصات آن توسط واحد شهرسازی شهرداری تهیه گردد.

و نیز مقرر گردید مصوبه نماها در خصوص کسانی که پروانه نمی گیرند و بازسازی می کنند اجرا گردد.