.

جزئیات خبر

جلسه هم اندیشی راههای مقابله با کرونا در شهرداری ملایر برگزار شد

روابط عمومی
1981
1399/04/03
جلسه هم اندیشی راههای مقابله با کرونا در شهرداری ملایر برگزار شد

جلسه مقابله با کرونا با حضور شهردار ملایر، مسؤولین ادارات و سازمانهای وابسته به شهرداری در سالن جلسات باغ تاریخی سیفیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر حسین بابایی شهردار ملایر در سخنانی گفت: شیوع مجدد کرونا ویروس از چند روز قبل آغاز شده وتعداد مبتلایان افزایش یافته است که این امر نیاز بیشتر به محلول پاشی و ضدعفونی کردن شهر را می طلبدو تمام پرسنل شهرداری می بایست با تمام امکانات در این امر کوشا باشند.

بابایی در ادامه گفت: سازمان حمل و نقل مسافر و بار نسبت به ضد عفونی کردن وسایل نقلیه عمومی، تاکسی ها و اتوبوس ها اقدام نماید و تاکسی ها ملزم هستند سه نفر مسافر داشته باشندو کرایه آنها سرشکن شده و افزایش جزیی داشته باشد.

شهردار ملایر در ادامه از بسته شدن مجدد ورودی های آرامستان بهشت هاجر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه برگزاری مجالس ترحیم در مساجد ممنوع می باشد،تعدادی از بستگان اموات، این مراسم را در آرامستان بهشت هاجر برگزار می کردند که باعث تجمع افراد شده و احتمال سرایت ویروس کرونا را افزایش می داد که برابر مصوبه ستاد هماهنگی مقابله با کرونا شهرستان ملایر از ابتدای تیرماه سالجاری درب ورودی آرامستان بهشت هاجر بسته و از تجمع افراد جلوگیری به عمل می آید.

بابایی در انتها از افزایش محلول پاشی در سطح معابر و مبلمان شهری خبر داد و افزود: تمام سرویسهای بهداشتی بوستانها روزانه چندین بار ضد عفونی می شوند و وسایل بازی کودکان و مبلمان بوستانها هر روزه با آب ژاول ضد عفونی می گردد.

در این جلسه مقرر شد با توجه به دستورالعمل های بهداشتی یکی از بهترین راه های جلوگیری از سرایت ویروس کرونا استفاده از ماسک  می باشد جهت حفظ سلامت کارکنان شهرداری از ابتدای تیر ماه کلیه مراجعین به شهرداری ملزم به استفاده از ماسک باشند و  معاونت خدمات شهری شهرداری ملایر نسبت به تهیه ی ماده ی اصلی ضد عفونی اقدام  و پیگیری های لازم در خصوص عملیات ضد عفونی معابر را به عمل آورد.