.

جزئیات خبر

جلسه هم اندیشی بررسی مشکلات آرامستان بهشت هاجر و بهره برداری از اپلیکیشن «ملایر ما» برگزار گردید

روابط عمومی
1827
1399/04/14
جلسه هم اندیشی بررسی مشکلات آرامستان بهشت هاجر و بهره برداری از اپلیکیشن «ملایر ما» برگزار گردید

جلسه هم اندیشی بررسی مشکلات آرامستان بهشت هاجر و بهره برداری از اپلیکیشن «ملایر ما» به ریاست شهردار ملایر در سالن جلسات باغ تاریخی سیفیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در این جلسه که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر ملایر، نماینده دادستان ملایر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر، پلیس اطلاعات و امنیت، چاپخانه داران ملایر و جمعی از مسؤولین واحدهای شهرداری ملایر برگزار گردید، حسین بابایی شهردار ملایر ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه ی کرامت با توجه به شدت گرفتن مجدد شیوع ویروس کرونا در کشور و در شهر ملایر از چاپخانه داران تقاضا نمود مجدانه همکاری های لازم را داشته باشند و از چاپ کارت و بنر عروسی و درج تاریخ و زمان در اعلانیه ها پرهیز نموده تا از تجمع بازماندگان متوفیان و گسترش ویروس کرونا جلوگیری به عمل آورند و همچنین با توجه به دستور دادستان ملایر مبنی بر غیر قانونی شدن نصب بنرها و اطلاعیه هایی با محتوای ای خاک حرامت باد، حلالم کنید و ... از چاپ اینگونه بنرها و آگهی ها اجتناب نمایند و شهرداری نیز با ممانعت از نصابان بنر جهت نصب اینگونه بنرها به این امر کمک خواهد نمود. 

بابایی در ادامه گفت: با بهره برداری از اپلیکیشن «ملایرما» که حاوی مسائل فرهنگی، اجتماعی و خدماتی است، شهروندان با فرهنگ ملایری می توانند از محتویات موجود درآن با موضوعات مختلفی از قبیل: حمایت از خانواده ها، امور فرهنگی و مذهبی، حمایت از حیوانات، خدمات بخش اداری بهشت هاجر، شناسایی قبور در بهشت هاجر، خبر رسانی مراسمات بهشت هاجر و... بهره مند شوند و این اَپ می تواند خلاء اطلاعیه ها و بنرهای مرتبط به مراسمات بهشت هاجر را پر نموده و از لحاظ نظافت عمومی شهر، زشتیهای بصری و هزینه های وارده به خانواده ها جلوگیری نماید.

شهردار ملایر در ادامه ضمن اطمینان بخشی به چاپخانه داران در خصوص عدم انحصاری بودن اپلیکیشن «ملایرما» و مشارکت همه چاپخانه داران در تقویت کمی و کیفی آن گفت: همکاری در این زمینه نهایتاً به نفع شهروندان ملایری خواهد بود.

بابایی افزود: یکی از جمله مشکلات آرامستان بهشت هاجر، بازشدن ورودی غسالخانه است که تجمع مردم را به دنبال دارد و مقرر شده به علت شیوع مجدد ویروس کرونا به زودی بسته شود و نیز تردد خودروها به سمت قبور از جمله مشکلات دیگر بهشت هاجر است که مقرر شده روزهای پنجشنبه از ورود خودروها به سمت قبور ممانعت به عمل آید و نیز تجمع مردم و بازماندگان متوفیان در محل دفن اجساد از جمله مشکلات دیگر بهشت هاجر است که مقرر شد خاکسپاری در دو قطعه و با فاصله انجام گیرد.

شهردار ملایر در ادامه پیشنهاد داد با نصب بنرهای آگاهی بخشی به مردم در خصوص عدم کمکهای مالی و غیر مالی به سودجویان، اخاذی کنندگان و متکدیان مستقر در بهشت هاجر و سطح شهر جهت فرهنگ سازی و ریشه کنی این معظل اجتماعی اقدام گردد.

در پایان هریک از اعضای جلسه، طرحها و پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه نمود و مصوبات ذیل تصویب گردید: 1- به دلیل آنکه تا کنون تعداد چاپخانه داران به حد نصاب 50 واحد نرسیده است، صنف مجزایی نداشته اند که مقرر شد برای این قشر زحمتکش صنف مجزا تعریف و مراحل قانونی آن طی گردد.

2- مقرر شد افرادی که بدون اخذ مجوز به صورت آشکار و یا زیرزمینی اقدام به چاپ اعلامیه ها، بروشورها و ... می کنند شناسایی و به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر معرفی گردند تا با همکاری اداره اماکن و مجمع امور صنفی نسبت به پلمپ آنها اقدام گردد.

3- مقرر شد در صورت وجود گزارش و بر اساس مصوبه ی ستاد مقابله با کرونا، با چاپخانه داران متخلف برخورد قانونی انجام شده و نسبت به پلمپ آنها اقدام گردد.