.

جزئیات خبر

دیدار با امام جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته شهرداریها و دهیاریها

اداره ارتباطات
1818
1399/04/15
دیدار با امام جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته شهرداریها و دهیاریها

در هفته شهرداریها و دهیاریها مراسم دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر با امام جمعه در در دفتر ایشان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در این دیدار که با حضور شهردار ملایر، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر، امام جماعت شهرداری و جمعی از مسؤولین واحدهای شهرداری برگزار گردید، حسین بابایی شهردار ملایر در سخنانی ضمن تشکر از امام جمعه و تبریک هفته شهرداریها و دهیاریها، گفت: تنوع کار در شهرداری بسیار است و شهرداری یکی از جمله نهادهایی است که با مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم بسیار مرتبط می باشد و درآمد شهرداری به جهت خدماتی که به شهروندان ارائه ی می دهد از مردم تأمین می گردد که از سویی اخیراً با توجه به شیوع ویروس کرونا، درآمد شهرداری کاهش چشمگیری داشته است و از سوی دیگر با توجه به بالا بودن قیمت مصالح ساختمانی و قیر مورد نیاز آسفالت، خدمات عمومی به مردم نسبت به سنوات قبل کاهش قابل ملاحظه ای را به دنبال داشته است که در عین حال و در وضعیت جاری شهرداری ملایر موفق به پرداخت حقوق کارمندان و راه اندازی کارخانه آسفالت و کارخانه ی سنگ شکن شده و پروژه هایی را که در سالهای قبل غیر فعال بودند را مجدداً فعال نموده است.

بابایی در ادامه در خصوص ایجاد دولت الکترونیک گفت: شهرداری ملایر به زودی 12 سامانه را جهت الکترونیکی کردن خدمات به مردم، راه اندازی خواهد نمود که مشکلات مردم را به حداقل رسانده و معضلاتی از قبیل تردد و حضور در شهرداری، بروکراسی اضافی و هزینه های مادی و معنوی مردم را به صورت چشمگیر کاهش خواهد داد.

شهردار ملایر در ادامه با بیان این موضوع که شهرداری ملایر در این دوره از ورود نیروهای اضافی به شهرداری قاطعانه جلوگیری کرده است این نکته را خاطر نشان کرد که شهرداری در این دوره، شاید به ظاهر کار بزرگی انجام نداده ولی کاری که به درد شهر و شهروندان بخورد را انجام داده است.

پس از ایشان حجت الاسلام برقراری امام جمعه ملایر در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک دهه ی کرامت، ولادت امام رضا علیه السلام و هفته شهرداریها و دهیاریها گفت: کار کردن با مردم سختیهایی دارد که باید با صبوری و سعه ی صدر با آنها مدارا کرد و با آنها کنار آمد.

امام جمعه ملایر در بخشی از سخنان خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص زیبا سازی شهر و آلودگی هوا، تنفس شهر و فضای سبز شهری گفت: تصمیم گیران شهرداری باید دغدغه فرهنگی و مذهبی داشته باشند و به عنوان مثال ساخت المان انگور و مبلمان منبت را مد نظر قرار داده و گفتند: برای انگور و منبت می توان ده ها مدل محلی و ایرانی را طراحی و اجرا نمود.

حجت الاسلام برقراری ادامه دادند در هیچ حکومتی برای روستاها به اندازه ی جمهوری اسلامی ایران خدمت انجام نگرفته، اما به دلیل اینکه همیشه از کمبودها صحبت می شود این خدمات دیده نمی شوند.

امام جمعه ملایر ضمن توصیه به عدم قانون شکنی و کنار آمدن با مردم گفتند: در این دوران کرونا که وضع اقتصادی مردم صدمه دیده است تا جایی که قانون اجازه می دهد به مردم کمک کنید و کاری نکنید که مردم عاصی شوند.

در این دیدار صمیمانه حجت الاسلام برقراری از مسؤولین شهری خواست هرکاری که انجام می دهند پیوست فرهنگی آن را نیز انجام دهند.

 در پایان نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام برقراری امام جمعه ملایر برگزار گردید.