.

جزئیات خبر

اقدامات شهرداری ملایر برای شکوه محرم

روابط عمومی
1953
1399/05/30
اقدامات شهرداری ملایر برای شکوه محرم

شهرداری ملایر به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی مجموعه اقداماتی را جهت  جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر حسین بابایی شهردار ملایر ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ماه شهادت حضرت امام حسین (ع) در خصوص ماه محرم گفت: سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری به منظور فضا سازی و تغییر چهره شهر اقدام به سیاه پوش نمودن و نصب پرچمهای سیاه و ریسه های مشکی در سطح شهر نموده است که به همین منظور تعداد 350 عدد پرچم عمودی مشکی بزرگ در مبادی ورودی شهر، میدان امام حسین (ع)، بلوار سردار سلیمانی و ... و تعداد 450 عدد پرچم مشکی در خیابانهای سطح شهر نصب شده است.   

بابایی از نصب 000/4 متر ریسه مشکی در سطح میادین، خیابانها و بلوارهای شهر خبرداد و گفت: پرچم میدان انقلاب و تپه پدافند که هرکدام به وسعت حدود 180 متر هستند با پرچم مشکی و سبز تعویض شده اند.

شهردار ملایر در ادامه از چاپ بنرهای محرمی و نصب بر سازه های شهرداری در سطح شهر و نصب المانهای محرمی خبر داد و گفت: 6 عدد المان پنجره فولاد، کتل و سازه های فلزی با نوشته های لبیک یا حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) در میادین سطح شهر نصب خواهد شد تا شهر حال و هوای عاشورایی پیدا کند.

بابایی ادامه داد: حوزه معاونت خدمات شهری از روز اول محرم به صورت آماده باش هستند و پس از انجام مراسم عزاداری هیئات حسینی که امسال فقط در محدوده مساجد حسینیه ها و تکایا برگزار می گردد اقدام به نظافت خواهند نمود و از همشهریان فهیم ملایری تقاضا نمود با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و نریختن زباله در مسیرها ، پیاده روها و جداول، پاکبانان شهرداری را یاری نمایند.

بابایی در ادامه گفت: عملیات ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر در محرم با قدرت بیشتر ادامه خواهد داشت و شهرداری اقدام به گندزدایی معابر و اماکن عزاداری خواهد نمود و همچنین با توجه به تعطیلات چند روزه و امکان افزایش مسافرین و میهمانانی که به شهر وارد می شوند، مساجد ورودی شهر آماده و عملیات ضدعقونی نمودن آنها اجام می شود و نیز سرویس های بهداشتی این مساجد چندین مرتبه در روز گند زدایی می گردد.

شهردار ملایر در ادامه با اشاره به دستور العمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم وصفر سال 1399 گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و به منظور جلوگیری از انتشار این بیماری خطرناک، اجرای مطلوب برنامه های سوگواری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طبق این تصمیم، جابجایی و حرکت هیئات حسینی و دسته جات عزاداری در مسیرها ممنوع بوده و در یک مکان برگزار می گردد که باید در همان مکان ها هم فاصله های اجتماعی رعایت گردد.

بابایی افزود : در همین راستا شهرداری ملایر دو مکان از بوستان های سطح شهر که تجمع در آنها خطر کمتری جهت انتقال ویروس کرونا دارد را پیشنهاد داده که یک مراسم در پارکینگ باغ تاریخی سیفیه و مراسم دیگر در کنار المان شهدای گمنام بام ملایر برگزار خواهد شد.

شهردار ملایر از شهروندان تقاضا نمود با توجه به ممنوعیت هر گونه پذیرایی با رعایت نمودن پروتکل های بهداشتی نذورات خود را صرفاً در قالب مواد غذایی خشک یا لوازم بهداشتی قرار دهند.

بابایی افزود: در همین راستا برپایی هرنوع ایستگاه صلواتی و توزیع نذوراتی مانند شربت، چای و شیر در سطح شهر ممنوع بوده و در صورت مشاهده نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد شد.

شهردار ملایر در پایان ضمن تقدیر و تشکر از آن دسته هیئاتی که موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت نموده و نسبت به اجرای دقیق دستور العمل اجرای مراسم محرم سال 99 اقدام می نمایند گفت: شهرداری ملایر آمادگی خود را جهت همکاری با هیئات محترم حسینی در خصوص ضدعفونی نمودن و گند زدایی اعلام داشته و از کلیه شرکت کنندگان و شهروندان محترم درخواست نمود موارد بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک را جهت جلوگیری از شیوع بیماری خطرناک کرونا رعایت نمایند.