.

جزئیات خبر

احداث بوستان شقایق در شهرک ولیعصر

اداره ارتباطات
1809
1399/08/11
احداث بوستان شقایق در شهرک ولیعصر

شهرداری ملایر با هدف توسعه فضای سبز شهری و مراکز تفرجگاهی و ایجاد نشاط برای شهروندان بخصوص در محلاتی که تراکم جمعیتی بالایی دارد   احداث بوستان محله‌ای شقایق در شهرک ولیعصررا اجرا کرد.

حسین بابایی شهردار ملایر اظهار داشت: امروزه طراحی و احداث بوستان‌های محله‌ای به عنوان بخشی از فضای سبز شهری، از موضوعات مهم در برنامه‌ریزی شهری است که علاوه بر فراهم کردن زمینه مناسب برای تفریح و سرگرمی ساکنین محلات و خانواده‌ها، موجب افزایش مراودات اجتماعی ومکانی جهت تعامل و ارتباط متقابل میان شهروندان می‌باشد در همین راستا بوستان محله‌ای شقایق در فضایی به مساحت 18000 مترمربع و در 4 سطح که دارای اختلاف ارتفاع بوده  و در بین سه بلوک E ,D ,N   شهرک ولیعصر که دارای تراکم جمعیتی بالایی  است در حال اجرا می‌باشد.

 بابایی تصریح کرد: ملایر شهری است که یکی از  بالاترین سرانه‌ فضای سبز در غرب کشور را دارا می‌باشد، ولی توزیع آن در سطح شهر نامتوازن است و با عنایت به اینکه ایجاد فضای سبز تاثیر مستقیم بر تعاملات روحی، روانی و زندگی روزمره داشته و تمامی این آثار بر کیفیت زندگی مردم که اجزای کلیدی توسعه، نشاط و پویایی اجتماعی هستند نقش دارد، لذا توسعه بوستان‌های محله‌ای در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گرفت . شهردار ملایر افزود: با توجه به کمبود منابع مالی، پیشرفت فیزیکی پروژه کند و در زمان‌هایی متوقف شده است ولی در حال حاضر با شروع دوباره کار توسط پیمانکار، احداث پروژه تسریع یافته است.

بابایی گفت: سطح اول این بوستان به نصب و تجهیز مبلمان شهری جهت استفاده عموم مردم  اختصاص یافته و آلاچیق‌های نشیمن در سطح دوم بوستان نصب خواهند شد. در سطح سوم تجهیزات تندرستی وسایل بدنسازی پارکی نصب تا بتوانیم گامی در جهت سلامتی همشهریان برداریم  و سطح چهارم  به محوطه ورزشی و زمین بازی کودکان اختصاص یافته است . در این سطح زمینهای فوتبال، والیبال، بدمینتون و بسکتبال احداث می شود و در کنار آن وسایل بازی پلی اتیلن جهت کودکان نصب خواهد شد .

 بابایی در پایان اظهار امیدواری کرد با تامین اعتبار هر چه سریعتر این بوستانجهت استفاده ساکنین آن محله به بهره‌برداری برسد.