.

جزئیات خبر

گرمخانه شهرداری ملایر آغاز به کار کرد

اداره ارتباطات
1575
1399/08/26
گرمخانه شهرداری ملایر آغاز به کار کرد

گرمخانه ی شهرداری ملایر سرپناهی است که افراد بی خانمان در شبهای سرد اواخر پائیز و زمستان و اوایل بهار برای در امان ماندن از سرما به این محل پناه می آورند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، شهرداری مکانی را در جوار  بوستان معلم برای در امان ماندن افراد بی خانمان و کارتن خواب تدارک دیده تا سرپناهی گرم و راحت برای این افراد باشد. این مکان با توجه به شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت کامل پرتکل های بهداشتی است که میبایست رعایت شود.   

 حسین بابایی شهردار ملایر در خصوص گرمخا نه شهرداری اظهار داشت: از سال 96 تاکنون شهرداری ساختمانی را با وسعت بیش از 220 متر مربع بنا، برای گرمخانه و  حفظ جان شهروندانی که جایی برای اسکان و شب گذرانی در شبهای فصول سرد سال را ندارند در نظر گرفته است که دراین ساختمان امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، حمام، تختخواب ، وسایل بهداشتی و شوینده، البسه،تلوزیون، یک وعده غذای گرم و ...تدارک دیده شده است.

 بابایی افزود در حال حاضر این ساختمان از 21 آبان ماه همزمان با شروع فصل سرما برای شب گذرا نی بیش از 40 نفر آماده شده است و با همکاری خوب اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر غذای مورد نیاز این افراد در یک وعده شام تأمین می شود.

 در ادامه شهردار ملایر از اجرای برنامه مدون و منظم جهت اسکان در گرمخانه خبرداد و گفت: افراد بی خانمان بدون هیچ محدودیتی بعد از تاریک شدن هوا به گرمخانه مراجعه نموده و بعد از پذیرش توسط متصدی گرمخانه، استحمام کرده و لوازم همراه را در کمدهای شخصی موجود در گرمخانه قرار داده و لباسهای روزانه ی خود را تعویض و البسه مخصوص گرمخانه را به تن می کنند.

 وی در ادامه، از برخی دستگاهها و ادارات شهرستان که در قبال وظایف محول شده به آنها پیرامون گرمخانه شهرداری، همکاری و مساعدت نموده اند، تشکر کرد وگفت: با عنایت به جلسات برگزار شده در خصوص گرمخانه و تعیین وظایف مقرر شده ی برخی از دستگا ههای اجرایی در قبال این افراد، شایسته است این دستگاهها احساس وظیفه کرده و به تعهداتشان عمل نمایند و در این خصوص همکاری و هماهنگی بیشتری با شهرداری داشته باشند بخصوص از اداره بهداشت ودرمان شهرستان تقاضا نمود با توجه به شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم در خصوص تب سنجی، سطح اکسیژن خون و تست کرونا برای افراد مشکوک و همچنین بازدید های دوره ای را انجام دهند.

بابایی که بعد از برگزاری جلسات آموزشیِ «بازگشت به زندگی» در سال قبل و گفتگو با تک تک افراد حاضر در گرمخانه  به ویژه افراد معتاد ، خواستار تقویت اراده ترک مواد مخدر توسط این افراد شده بود گفت: ما آمادگی این را داریم تا مقدمات ترک اعتیاد آنها را فراهم نموده و بعد از پاک شدن از اعتیاد ، زمینه بازگشت به آغوش خانواده شان را فراهم نماییم.

شهردار ملایر در ادامه از کمکهای خیّرین تشکر نمود و گفت امسال قرار است حساب مشترکی با حضور چندین اداره متولی تشکیل که خیرین بتوانند کمکهای نقدی خود را به آن واریز نمایند تا صرف هزینه های گرمخانه گردد و خیرینی که تمایل به اهدای کالا جهت گرمخانه دارند می توانند در ساعات اداری کمکهای خود را تحویل روابط عمومی شهرداری واقع در خیابان شهدا نمایند.

بابایی در پایان اقلام مصرفی مورد نیاز گرمخانه را لوازم شوینده، شامپو، صابون، لیف و حوله حمام، قند، چایی، لباس زیر مردانه و زیرپوش، شلوار گرمکن و کفش بیان کرد وگفت  در ادامه مسیر خدمت رسانی به افراد بی خانمان و کارتن خواب شهر خواستار نگاه ویژه مسؤولین و شهروندان به گرمخانه شهرداری هستیم  و امیدواریم با همکاری و کمکهای مسؤولین و خیّرین چراغ گرمخانه تا پایان اردیبهشت ماه سال بعد روشن بماند.