.

جزئیات خبر

اقدامات مشترک شهرداری، اداره اماکن عمومی و اتاق اصناف برای ساماندهی سد معبر

اداره ارتباطات
1644
1399/08/27
اقدامات مشترک شهرداری، اداره  اماکن عمومی و اتاق اصناف برای ساماندهی  سد معبر

چهارمین مرحله از بازدید مشترک شهرداری ، اداره نظارت بر اماکن عمومی و اتاق اصناف از وضعیت صنوف مستقر در هسته مرکزی شهر انجام گرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر معاون خدمات شهری شهرداری ملایر با اذعان به دستور اکید دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر در خصوص رعایت حقوق عامه از سوی مغازه داران گفت : در این سلسله از بازدیدها به تعدادی از کسبه مستقر در خیابان های خیام و شهید طلوعی و مغازه های پیرامون پارک چمران و ابتدای خیابان شهید رجایی در خصوص رفع سد معبر و رعایت حقوق عابرین تذکر لسانی و کتبی داده شد.

وی ضمن تشکر از اقدام موثر و مفید مدیریت محترم نظارت بر اماکن عمومی و رؤسای اتحادیه های مختلف در زمینه مشارکت در رفع سد معبر واحد های صنفی گفت: در این بازدیدها از برخی از کسبه نیز تعهد گرفته شد تا از قراردادن اقلام مورد فروش در پیاده روها خودداری نمایند.

داوری ضمن تشکر از مغازه دارانی که پیاده روها را برای عبور عابرین باز نموده اند گفت: بدیهی است در صورت عدم تمکین متصدیان از دستورهای صادره و اشغال پیاده روها توسط مغازه داران، موضوع پس از صدور اخطاریه و دادن مهلت لازم منجر به تعطیلی موقت واحد صنفی مورد نظر خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر همچنین در مورد ساماندهی دستفروشان نیز گفت: با توجه به اینکه اغلب قریب به اتفاق واحدهای صنفی با شهرداری و اداره نظارت بر اماکن عمومی همکاری لازم را به عمل آورده و پیاده روها را آزاد نموده اند، کلیه دستفروشان نیز می بایست در طول روز به داخل گاراژ خیابان شهید وفایی نرسیده به میدان عارف منتقل شوند و در ساعات میانی روز و شب ها طبق ساعات اعلام شده از سوی شهرداری صرفاً در طول پیاده روهای خیابان خیام و دور پارک چمران با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا اقدام به فروشندگی نمایند.

وی در ادامه گفت : البته هر گونه فروشندگی اعم از دستفروشی ، بساط گستری و مغازه داری از حیث زمان، مکان و اقلام مورد فروش می بایست با رعایت مفاد دستورالعمل های صادره از سوی ستاد مقابله با کرونا و پروتکل های موجود صورت پذیرد. و با هر گونه بی نظمی و عدم تمکین در این ارتباط برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.