.

جزئیات خبر

پاکسازی و امحاء آلودگی‌های بصری با اجرای طرح‌های متنوع نقاشی دیواری در جداره‌های شهر

اداره ارتباطات
1801
1399/09/17
پاکسازی و امحاء آلودگی‌های بصری با اجرای طرح‌های متنوع نقاشی دیواری در جداره‌های شهر

به منظور بهبود وضعیت بصری و آراستن سیما و منظر شهری جداره‌های سطح شهر ملایر با استفاده از رنگ‌آمیزی و نقاشی دیواری، پاکسازی شد.

حسین بابایی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر گفت  آراستن سیما و منظر شهری ،  اشاعه فرهنگ زیباشناسی ، ارتقای کیفیت محیط‌زیست شهری، بازسازی چشم اندازهای عمومی، رفع بن بست‌های بصری و زیباسازی و تلطیف جداره‌های شهری ازعمده اهداف شهرداری می‌باشد.

 وی افزود: متاسفانه درسطح شهر تبلیغات غیرمجاز روی دیوارها، نصب آگهی‌های تبلیغاتی و دیوارنویسی‌های غیر مجاز چهره بصری شهر را مخدوش می‌کنند، لذا پاکسازی و رنگ‌آمیزی جداره‌های شهر به صورت متناوب و بر اساس نیاز صورت می‌گیرد.

بابایی با بیان اینکه بخشی از سلامت روانی شهروندان در گرو ارتقای کیفیت فضاهای شهری است گفت عملیات پاکسازی و زیباسازی دیوار‌های سطح شهر، مستلزم مشارکت همه جانبه شهروندان گرامی می‌باشد که در نهایت موجب زیبایی سیمای شهری و شادابی هر چه بیشتر همشهریان عزیز خواهد شد.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه نماهای شهری عامل مهمی در شکل‌گیری منظر شهری هستند افزود:آرام سازی محیط شهری، حذف موانع فیزیکی بصری و تبلیغات غیر مجاز محیطی، پاکسازی شعار نویسی‌ها و مرمت و بازسازی نقاشی‌های دیواری از دیگر اقدامات شهرداری ملایر  در ماه‌های اخیر می‌باشد.

شهردار ملایر با اشاره به اهمیت زیباسازی فضای شهری و تاثیر آن در روحیه شهروندان، عنوان کرد: طرح‌های متنوع نقاشی دیواری در راستای زیباسازی محیط شهری و امحاء دیوار نوشته‌های موجود در سطح شهر در حال اجرا می‌باشد بدین منظور تاکنون مقدار 15000 متر مربع از جداره های سطح شهر رنگ آمیزی و 2100 متر مربع نقاشی دیواری اجرا شده است

و تلاش داریم با ارائه خدمات بهینه و ایجاد فضای بسیار آرام و بی‌دغدغه در شهر گام‌های کوچکی در جهت توسعه شهری زیبا و آباد برداریم.