.

جزئیات خبر

مدیریت آبیاری فضای سبز، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از بحران

روابط عمومی
1592
1399/10/04
مدیریت آبیاری فضای سبز، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از بحران

در راستای بهینه‌ سازی مصرف آب در فضای سبز شهری، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار مبل و منبت شهید مطهری به طول 3 کیلومتر خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر ضمن اعلام این خبر گفت: صرفه‌ جویی در مصرف آب ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از بحران آب است و در سال های اخیر با اتخاذ راهکارها و اجرای تمهیدات مناسب، ساماندهی سیستم‌های آبیاری فضای سبز و تغییر الگوهای سنتی آبیاری به روش‌های نوین را در دستور کار داریم.

مهدی بهرامی افزود: کمبود منابع آب از یکسو و افزایش تقاضای آب از سوی دیگر، ضرورت استفاده کارآمد و بهینه از منابع آب را دو چندان می‌کند، لذا مديريت بهره‌برداري از آب در فضای سبز شهری حائز اهميت است و این سازمان تاکنون آبیاری تحت فشار را در بلوار آیت اله میرشاهولد و بلوار آیت اله شهید بهشتی اجرا نموده و عملیات اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار مبل و منبت شهید مطهری نیز آغاز شده است.

بهرامی هدف از اجرای این طرح را افزایش راندمان آبیاری، کاهش استفاده از ماشین‌آلات (آبیاری تانکری) و حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با گسترش این سیستم در فضای سبز شهری راندمان آبیاری فضای سبز افزایش و هزینه‌های آبیاری کاهش یابد.