.

جزئیات خبر

دميدن روح هنر در كالبد درختان خشک شهر جهانی منبت

روابط عمومی
1698
1399/10/14
دميدن روح هنر در كالبد درختان خشک شهر جهانی منبت

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با بهره‌گیری از تخصص هنرمندان منبت‌کار ملایری، درختان خشك شهر، جان دوباره‌اي مي‌گيرند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر،حسین بابایی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر افزود: یک سال از ثبت شهر ملایر به عنوان شهرجهانی مبلمان منبت می گذرد که می بایست هویت و مبلمان شهری نیز به تبعیت از این برند معتبر جهانی متأثر و دستخوش تحولات به روز و مرتبط گردد.

 در این راستا شهرداری ملایر، هنرمندان ملایری را جهت طرح اندازی و منبت کاری تنه های درختان خشک شده و غیر قابل استفاده، مورد حمایت و ترغیب قرار داده که این کار علاوه بر حمایت از هنرمندان منبت کار، نمایش جلوه های بصری و زیباسازی شهر، گامی در جهت معرفی و همخوانی شهر ملایر به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت محسوب می گردد.

بابایی به نقش درختان در بهبود شرایط زیست‌ محیطی اشاره کرد و افزود: عرصه‌های سبز شهری به ویژه درختان، بخش عمده نازیبایی‌های شهرها را در برابر سیستم‌های طبیعی متعادل می‌کنند و امروزه مفهوم شهرها بدون وجود فضای سبز در اشکال گوناگون آن قابل تصور نیست.

شهردار ملایر تصریح کرد: متاسفانه گاهی به دلایل مختلف با خشک شدن برخی از درختان سطح شهر مواجه می‌شویم و با توجه به اینکه ملاير به‌ عنوان شهر جهانی مبلمان منبت ثبت جهانی شده است، ترجيح داديم تا جايي كه امکان دارد به جاي قطع درختان خشکیده، از آنها در زيباسازي سيما و منظر شهري استفاده کنیم، لذا با همکاری هنرمندان منبت‌کار ملایری در سال گذشته منبت‌کاری 3 اصله درخت در بلوار مبل و منبت شهید مطهری انجام شد و در روزهای اخیر نیز نقش‌تراشی روی کالبد تعدادی از درختان خشک بلوار سیف الدوله و محوطه اطراف میدان دکتر بابک به اتمام رسید.

بابایی در پایان گفت: امیدواریم که هر یک از همشهریان عزیز ملایری خود را حافظ و نگهبان سازه ها، المان ها، آثار هنری و مبلمان شهر خود بدانند و در حفظ و نگهداری از این آثار که به ایجاد محیطی آرامش بخش در منظر شهری کمک می‌کنند، کوشا باشند.