.

جزئیات خبر

احداث پروژه بخشی از دیوار چین در مجموعه مینی ورد ملایر

روابط عمومی
1730
1399/10/22
احداث پروژه بخشی از دیوار چین در مجموعه مینی ورد ملایر

شهرداری ملایر پروژه ساخت المان دیوار چین  با طول 115 متر را که از سال 1399 در مجموعه مینی ورد ملایر شروع کرده بود، به زودی به اتمام  می رساند.  

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر حسین بابایی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر و با اشاره به ماهیت اصلی دیوار چین گفت: دیوار چین در امتداد مرز شمالی این کشور قرار گرفته است، طول امروزی این دیوار در حدود بیش از 7000 کیلومتر می باشد. دیوار چین در طول چندین قرن و از به هم پیوستن دیوار های کوچکتر به شکل امروزی خود در آمده است، تاریخچه ساخت این دیوار به بیش از 2000 سال پیش باز می گردد.

بابایی افزود: تکمیل دیوار چین در دوره های مختلف سبب شده است که هر بخش آن تفاوت های قابل توجهی با سایر بخش ها داشته باشد، به طور کلی طراحی این دیوار نشان دهنده هنر سنتی کشور چین بوده و بخش عظیمی از تاریخچه کشور چین درون این دیوار نهفته است. سازندگان دیوار چین در دوران های مختلف برای تکمیل آن از مصالحی مانند سنگ، خاک و آجر استفاده کرده اند.

وی گفت: شهرداری ملایر نیز جهت ساخت این المان در شهر ملایر از همین مصالح استفاده کرده است.

شهردار ملایر ضمن بیان اینکه ارتفاع دیوار چین در اکثر بخش ها 10 متر و در برخی قسمت ها حدود 5 متر و در شهر پکن حدود 7.8 متر است، پهنای آن را در بیشترین قسمت ها 5 متر و در کمترین قسمت ها 4 متر برشمرد و گفت:  در المان ساخته شده در مجموعه مینی ورد شهر ملایر میانگین ارتفاع دیوار ساخته شده توسط شهرداری در حدود ۵ متر و عرض آن ۳ متر می باشد.