.

جزئیات خبر

مستند "دولت آباد" در باره ملایر ساخته می شود

اداره ارتباطات
1512
1399/11/02
مستند "دولت آباد" در باره ملایر ساخته می شود

 

ساخت مجموعه 15 قسمتی دولت آباد در خصوص معرفی فرهنگ، تاریخ، مفاخر، آداب و رسوم ، روستاها ، جاذبه های دیدنی و گردشگری ملایر به همت شهرداری ملایر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در آیینی با حضور مسؤلان ملایر و اهالی هنر و رسانه از نخستین قسمت مجموعه ۱۵ قسمتی مستند "دولت آباد " که به همت شهرداری ملایر و مجموعه فرهنگی رسانه ایی غدیر ساخته شده و به معرفی فرهنگ ، تاریخ ، مفاخر ،  آداب و رسوم ،  روستاها ، جاذبه های دیدنی و گردشگری ملایر می پردازد ، در مهمانسرای باغ تاریخی سیفیه رونمایی شد.

شهردار ملایر در این آیین اظهار کرد :با عنایت به اینکه نقش و عملکرد شهر ها در حال حاضر بر اساس آمایش سرزمین صورت نمی گیرد  هر شهری دارای نوعی عملکرد و کثرت فعالیت است .

حسین بابایی با اشاره به دو عنوان جهانی ملایر گفت : امروزه ملایر در جایگاه ویژه ایی قرار گرفته است و تنها شهری است که توانسته است دو عنوان جهانی را از آن خود کند در این راستا ما موظف هستیم اقداماتی برازنده و درخور جایگاه شهر انجام دهیم.

وی بر حفظ هویت فرهنگی و تاریخی به عنوان یکی از شاخصه های مهم در توسعه شهری تأکید کرد و افزود : رسانه ها در این زمینه بسیار تأثیرگذارند به طوریکه می توانند جریان سازی کنند و از به فراموشی سپرده شدن هویت تاریخی و فرهنگی شهرها ممانعت کنند.

بابایی در ادامه با اشاره به مجموعه مستند دولت آباد بیان کرد :جهان شهر ملایر در بحث فرهنگی ، توانمندی ها ، محورهای توسعه و...  از غنای خوبی برخوردار است بر این اساس زمینه برای تهیه و ساخت مستندهای گوناگون در ملایر وجود دارد.

وی ضمن تقدیر از مجموعه جوان فرهنگی رسانه ایی غدیر خاطرنشان کرد : تمام امکانات و ظرفیت های شهرداری را در اختیار مجموعه غدیر قرار می دهیم و تا حد ممکن همکاری می کنیم تا مستند ۱۵ قسمتی دولت آباد ساخته شود.

شهردار با بیان اینکه شهرداری با تمام توان در خدمت مسایل فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد:به همه گروه های هنری که در این زمینه فعالیت می کنند کمک می کنیم و تا به حال کسی به این حوزه نیامده است و دست خالی برگشته باشد.

نماینده ملایر نیز در این آیین  با بیان اینکه ناگفته های زیادی از ملایر برای مردم  وجود دارد ، گفت :انبانی از استعدادها ، علایم و نشانه ها ،  مفاخر علمی و دینی و... در شهر وجود دارد که باید معرفی و اطلاع رسانی شود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه مجموعه فرهنگی رسانه ایی غدیر را یک پدیده دانست که توانسته است با تکیه بر توانمندیهای بومی در مدت زمان اندکی اقدامات چشمگیری انجام دهند.

وی گفت : در بین ۱۰ شهرستان استان همدان ، ملایر نخستین شهری است که توانست برنامه ویژه "مثبت ملایر " را با استفاده از ظرفیت های خودش بروی آنتن ببرد.

آزادیخواه ، جنگ امروز را جنگ رسانه ایی دانست و تأکید کرد : فیلتر کردن دردی دوا نمی کند و جز نصب فیلترشکن نتیجه ایی در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه باید محتوای پاک و انقلابی تولید کنیم ، اضافه کرد : امروزه باید از بستر فضای مجازی استفاده کنیم  ظرفیت سازی و تولید محتوا کنیم تا به جای اقدامات دشمن ما داده های جدید تولید و در دنیا گسترش دهیم.

عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی گفت : اقدام مجموعه فرهنگی رسانه ایی غدیر درنوع خود شاهکاری است که با نگاه دینی و فکری انقلابی مجموعه مستند ۱۵ قسمتی دولت آباد را خیلی خوب و زیبا تهیه و به تصویر کشیده است.

تهیه کننده مستند دولت آباد نیز گفت : هر کسی به زادگاه خود افتخار می کند و در قبال آن وظیفه ایی دارد ، مجموعه رسانه ایی غدیر  نیز حسب وظیفه و برای به نمایش گذاشتن گوشه ایی از افتخارات ملایر این مستند را تولید کرده است .