.

جزئیات خبر

کاشت بذر گونه های گیاهی مقاوم دراراضی ضلع غربی بام ملایر

اداره ارتباطات
1484
1399/11/14
کاشت بذر گونه های گیاهی مقاوم دراراضی ضلع غربی بام ملایر

شهرداری ملایر و با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طرح کاشت بذر گونه‌های گیاهی مقاوم به شرایط نامساعد محیطی در بیش از 10 هکتار از زمین‌های ضلع غربی مجموعه تفریحی بام ملایر اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر حسین بابایی شهردار ملایر با اعلام این خبر، به دخالت انسان‌ها در تخریب و از بین بردن گونه‌های بومی گیاهان اشاره کرد و گفت: پوشش گیاهی مراتع، جنگل‌ها و فضای سبز در هر کشوری جزو سرمایه‌ها و ثروت آن جامعه به حساب می‌آیند و حفاظت از این گنجینه ارزشمند در توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

بابایی تصریح کرد: جنگل‌ها و مراتع، نقش تنظیم‌کننده در حوزه آبخیزداری دارا می باشند و اگر به حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی توجه نداشته باشیم در آینده ای نه چندان دور خسارات جبران ‌ناپذیری به محیط‌زیست وارد خواهد شد.

شهردار ملایر هدف از اجرای این طرح را  احیا و حفظ گونه‌های گیاهی مقاوم، افزایش جذب نزولات آسمانی و جلوگیری از گسترش بیابان عنوان کرد و گفت: منابع طبیعی، بخشی از انفال و سرمایه‌های ملی و خدادادی محسوب می‌شوند و امیدواریم با استمرار این‌گونه طرح‌ها پوشش گیاهی منطقه توسعه یابد و حفظ و پرورش گونه‌های گیاهی به‌عنوان فرهنگی فراگیر و مسؤولیتی اجتماعی در بین آحاد جامعه نهادینه شود.

بابایی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و کارشناسان و کارکنان آن سازمان، نقش ایشان را در آبادانی و توسعه سرانه ی فضای سبز و زیبایی بصری شهر ملایر برجسته و مهم برشمرد و از خداوند متعال سلامتی و توفیقات روز افزون ایشان را مسألت نمود.