.

جزئیات خبر

مراسم روز درختکاری با شعار «درخت دوستی بنشانیم» برگزار گردید

روابط عمومی
1280
1399/12/18
مراسم روز درختکاری با شعار «درخت دوستی بنشانیم» برگزار گردید

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری همزمان با هفته منابع‌طبیعی و روز درختکاری، مراسم روز درختکاری با شعار (درخت دوستی بنشانیم) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مهدی بهرامی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر ضمن اعلام این خبر گفت:  این مراسم به همراه مراسم تکریم خیرین سلامت شهرستان ملایر در ضلع جنوبی بلوار سپهبد شهید سلیمانی و با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر و هیئت همراه، امام جمعه محترم، شهردار محترم، رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ملایر، رئیس محترم مجمع خیرین سلامت، رئیس محترم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعی از مسؤولین، رؤسا و پرسنل ادارات برگزار گردید.

بهرامی افزود: در این مراسم شهردار ملایرضمن گرامیداشت هفته منابع‌طبیعی و روز درختکاری، درختان را نعمت بزرگ خدادادی دانست و یادآور شد: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، فرصت مغتنمی است تا ضمن دوستی با طبیعت، سنت حسنه درختکاری که از نیاکان ما به یادگار مانده را به همراه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به فرزندانمان منتقل کنیم و در کاشت نهال و گسترش آن در ایران اسلامی کوشا باشیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر گفت در این مراسم شهردار ملایر با اشاره به اینکه کاشت هر اصله درخت احیا زندگی است، عنوان کرد: فضاهای سبز و بوستان‌ها از الزامات زندگی شهری به شمار می‌روند و حفظ و نگهداری از درختان و فضای سبز در کنار کاشت نهال اهمیت بالایی دارد.

در ادامه شهردار ملایر با تجلیل از اقدام شایسته و حسنه ی  اهدای عضو گفت: باید با فرهنگ‌سازی این سنت حسنه و نیکو را به نحو احسن گسترش دهیم تا یاد و خاطره اهداکنندگان عضو در ذهن‌ها و خاطره ها باقی بماند.

شهردار ملایر در پایان افزود: باید طبیعت را که مظهر جمال و سخاوت خداوند است، قدر بدانیم و با تقویت حس مسؤولیت در آحاد جامعه در جهت گسترش فضای سبز و زیباسازی شهر نقش‌آفرینی کنیم.

در انتهای این مراسم شرکت‌کنندگان به نشانه حمایت از محیط‌زیست و ادای احترام به اهداکنندگان عضو و تکریم خیرین سلامت، به کاشت نهال پرداختند.