.

جزئیات خبر

پدیدار شدن رنگ بهار بر بوستان‌های سطح شهر با کاشت گل‌های بهاری

روابط عمومی
1348
1399/12/26
پدیدار شدن رنگ بهار بر بوستان‌های سطح شهر با کاشت گل‌های بهاری

در آستانه بهار و به همت سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با هدف افزایش شادابی، نشاط و زیبایی مناظر و معابر شهری ، عملیات کاشت انواع گل‌های بهاری با کاشت هزاران بوته گل شب بو و بنفشه درسطح معابر، میادین و بوستان های سطح شهرانجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اعلام این خبر اظهار داشت: در آستانه فرا رسیدن بهار ۱۴۰۰ و به منظور افزایش زیبایی‌های بصری، میادین، معابر و بوستان‌های سطح شهر با انواع گل‌های فصلی مزین شدند.

بهرامی هدف از گل‌کاری را زیباسازی فضای بصری شهر، ایجاد محیط شهری زیبا و آرام برای نشاط و سرزندگی شهروندان عنوان کرد و افزود: گل‌کاری فصلی در کنار گل‌کاری دایمی همه ساله در سه مرحله بهار، تابستان و پاییز در شهر صورت می‌گیرد و این سازمان همواره در کنار کاشت گل، کاشت درخت و درختچه را نیز در دستور کار دارد و  با تمام تلاش و توان، شهر را آماده استقبال از بهار می‌کند.

بهرامی با اشاره به اینکه در طرح گلکاری بهاره بوستان‌های سطح شهر از گل‌های بنفشه، شب بوو همیشه‌بهار استفاده می‌شود، گفت: در این عملیات بالغ بر 15000 گلدان گل شب‌بو و 3.700.000 نشاء گل بنفشه کاشته شده است. رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری افزود: واکاری و تکمیل گل‌‌های دایمی، سم‌پاشی درختان‌، تعویض شیرآلات سرویس‌های بهداشتی، رنگ‌آمیزی وسایل ورزشی، رفع نقص آبنماهای بوستان‌ها و میادین و نظافت و پاکسازی بلوارها و ورودی های شهر از جمله اقدامات این سازمان در راستای اجرای طرح استقبال از بهار می‌باشد.