.

جزئیات خبر

25 خردادماه، روز جهانی گل و گیاه

روابط عمومی
646
1400/03/25
25 خردادماه، روز جهانی گل و گیاه

معاشرت با گل و گیاه و ارتباط با طبیعت و لذت بردن از مناظر زیباى طبیعى، راهى ساده ولى مهم، جهت کسب آرامش و تلطیف روح و روان آدمى بخصوص در زندگی شهری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مهدی بهرامی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر با بیان این نکته و گرامیداشت 25 خردادماه روز جهانی گل و گیاه اظهار داشت: قرن‌هاست که اهمیت به گل‌ها، جزء جدایی‌ناپذیر سنت‌ها و آیین‌های کشورها شده و در فرهنگ ها و ادبیات مختلف جهان، طبیعت همیشه الهام‌بخش خلق زیباترین آثار هنری بوده است. از این رو در تقویم جهانی ۱۵ ژوئن روز جهانی گل و گیاه نام‌گذاری شده است،

بهرامی افزود:  این تاریخ،  مصادف با ۲۵ خرداد ماه می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در تقویم رسمی کشورمان به ثبت رسیده است.

مهدی بهرامی به رشد سریع شهرنشینی و افزایش مشکلات زیست محیطی اشاره کرد و گفت: فضاهای سبز شهری با تلطیف فضای خاکستری شهرها، نقش مثبتی در سلامتی شهروندان بر عهده دارند و می‌‏توانند بیش از هر چیز شادى و طراوت را به انسان هدیه دهند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: در این روزکه به عنوان روز جهانی گل و گیاه نام گرفته، خرسندیم که به عنوان بخش کوچکی از مجموعه شهرداری ملایر، قبای گل را بر تن شهر می‌پوشانیم و کوچه و معابر را به استقبال از عطر گل‌ها و زیبایی بی نظیرشان دعوت می‌نماییم و امیدواریم در کنار شهروندان فهیم ملایری، درحفظ و گسترش فضاهای سبز بیش از پیش کوشا باشیم.

بهرامی در پایان، شادباش این روز  زیبا را به سبزبانان زحمتکش این سازمان که تنوع هر رنگ و فصل را برای شهروندان گرامی در شهر به ارمغان می‌آورند، تقدیم نمود.