.

جزئیات خبر

جهان شهر ملایر سیاهپوش محرم شد

اداره ارتباطات
493
1400/05/24
جهان شهر ملایر سیاهپوش محرم شد

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم شهرداری ملایر با نصب پرچم‌های مناسبتی، ریسه‌های مشکی و المان‌های مناسبتی در نقاط مختلف شهر و سیاه‌پوش کردن معابر، میادین و خیابان‌های اصلی شهر به استقبال ماه عزاداری سید و سالار شهیدان رفت.

 حسین بابایی شهردار ملایر با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حسینی و  به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی شهرداری تدابیر لازم جهت فضاسازی و سیاه پوش نمودن شهر را در دستور کار خود قرار داده  با توجه به تحت‌الشعاع  قرار گرفتن مراسم‌های عزاداری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا مقرر گردید در فضاسازی شهر و سیاه‌پوش کردن معابر بیش از سال‌‌های گذشته همت گمارده شود.

شهردار ملایر از تعویض پرچم‌های الوان میادین اصلی شهر با پرچم های سیاه خبرداد و افزود: از تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی این شهرداری برای انتقال مفاهیم ناب عاشورای حسینی در شهر استفاده می‌کنیم و در راستای حفظ و ترویج فرهنگ دینی، تکریم شعائر اسلامی و ایجاد فضای معنوی بیش از 3000 عدد بیرق و پرچم مشکی، 5000 متر ریسه مشکی و 8 المان و نماد مناسبتی در معابر، میادین و خیابان های اصلی و همچنین تعداد 35 پارچه نوشته 10 متری در خیابانهای شهرنصب شده است.

  بابایی در پایان گفت: فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و یاران با وفایش را خدمت تمام شیعیان جهان، به ویژه مردم ولایت مدار ملایر و همکاران عزیزم در مجموعه شهرداری تسلیت عرض نموده ، امید است با عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عج)، ادامه دهنده واقعی نهضت حسینی باشیم.