.

جزئیات خبر

نصب المان کشاورز در میدان کشاورز

روابط عمومی
556
1400/07/04
نصب المان کشاورز در میدان کشاورز

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و در راستای زیباسازی، ایجاد جذابیت بصری، ارتقاء کیفیت منظر و هویت‌بخشی به فضاهای شهری، المان "کشاورز" در میدان کشاورز نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر با اعلام این خبر گفت: المانهای شهری به عنوان یکی از اصلیترین اجزای شهر میتوانند نقش بسزایی در ایجاد روابط عاطفی افراد با فضاهای شهری و به تبع آن ارتقای سرزندگی و پویایی این‌گونه فضاها ایفا کنند.

بهرامی افزود: نقش المانهای شهری در ارتقاء حس تعلق و دلبستگی به مکان، حائز اهمیت است و باید معیارهای زیبایی و چشم‌نوازی، خاطره‌انگیزی، انتقال معانی و مفاهیم تاریخی، فرهنگی و هویتی را نیز در طراحی المانها مد نظر قرار داد.

مهدی بهرامی با تأکید بر اینکه امروزه کیفیت و جذابیت فضاهای عمومی شهر از جمله مهم‌ترین سنجه‌های توسعه‌یافتگی تلقی می‌شود که در افزایش نشاط و پویایی اجتماعی تأثیر مستقیم دارد، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این سازمان توجه به محلات کمتر توسعه‌ یافته است و تلاش می‌کنیم با نصب المان‌های شهری در نقاط مهم و تاثیرگذار شهر، جذابیت محیط شهری افزایش یابد.

وی در پایان اظهار کرد: المان‌های شهری بخشی از اموال عمومی شهر هستند و باید با فرهنگ‌ سازی مردم را در مراقبت و حفاظت از این المان‌ها همراه کنیم.