.

جزئیات خبر

افتتاح دومین بوستان بانوان ملایر

اداره ارتباطات
474
1400/07/06
افتتاح دومین بوستان بانوان ملایر

دومین بوستان بانوان شهرداری ملایر موقوفه مرحوم حاج نظر نصیری با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر این مراسم با حضور معاون اول استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر،  مدیر کل بانوان و خانواده استانداری همدان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر، معاونین فرمانداری ویژه شهرستان ملایر و جمعی از مسؤولین ادارات و نهادهای ملایر در محل بوستان بانوان شهرداری برگزار گردید.

مجید فرجی، شهردار ملایر در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به حضار، اهمیت و ضرورت احداث بوستان بانوان را رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی بانوان و کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد تحرک و انگیزش در بانوان از طریق شرکت در مشارکت‌های اجتماعی، فراهم ساختن محیطی مختص این قشر جامعه که بتوانند با آرامش و امنیت خاطر اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند برشمرد و گفت: این بوستان به وسعت 10.000 متر مربع با اعتباری در حدود 15.000.000.000 ریال اجرا و تجهیز شده است.

فرجی در ادامه امکانات موجود در این بوستان را مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، زمین‌ ورزشی، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی، آبخوری، مبلمان شهری، وسایل ورزشی، تجهیزات بازی، سوئیت نگهبانی، سیستم روشنایی، محوطه فضای سبز، آلاچیق و چندین دستگاه دوچرخه جهت دوچرخه سواری بانوان بیان نمود و از زحمات کلیه ی کارکنان شهرداری که در انجام این بوستان فعالیت و مشارکت داشته اند تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه احمد چهاردولی عضو شورای اسلامی شهر ملایر به نمایندگی از شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از زحمات مجموعه ی شهرداری که در ساخت و تکمیل این بوستان فعالیت داشته اند گفت: ساخت بوستان ها در محلات کمتر برخوردار شهر در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گرفته و قرار است انجام شود.

در ادامه علی محمدی مشاور استاندار و  مدیر کل حوزه بانوان و خانواده استانداری همدان در سخنانی بیان نمود که ملایر با افتتاح این بوستان از تمام شهرهای استان از جمله همدان که فقط یک بوستان بانوان دارد، پیشی گرفته و از زحمات شورای اسلامی شهر و مجموعه ی شهرداری ملایر تقدیر و تشکر نمود.

ایشان در ادامه گفت: ادارات مختلف از جمله ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، ورزش و جوانان، سازمان های مرتبط با زنان از این فضا به عنوان پایلوت استفاده کنند و نمایشگاه، مشاغل خانگی، و سایر برنامه های مخصوص بانوان را در این بوستان انجام دهند و از این بوستان جهت کارهای فرهنگی و آموزشی استفاده شود و فقط مخصوص استراحت و تفریح نباشد.

در انتها، ولدی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گفت: فرمانداری پای کار اجرای بوستان در سطح شهر است و ما برای هر بوستانی که در حاشیه ی شهر احداث گردد مبلغ 5.000.000.000 ریال اعتبار در نظر می گیریم و در مجموع 20.000.000.000 ریال جهت احداث بوستان ها قرار خواهیم داد تا جهت احداث بوستان های جدید و یا باز سازی بوستان های قدیمی هزینه گردد.

وی در ادامه از بازدید محلات که به صورت 2 بار در هفته انجام خواهد شد،  به همراه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، خبر داد و گفت: مسائل و مشکلات شهری را به صورت محله ای بررسی می کنیم و پس از شنیدن صحبت ها و مشکلات اهالی محل در مساجد محلات یا هرجای دیگر، تصمیمات لازم را جهت برطرف کردن مشکلات مردم، اتخاذ خواهیم نمود.