.

جزئیات خبر

نصب یادمان شهدای خلبان در ملایر

اداره ارتباطات و امور بین الملل
944
1400/08/20
نصب یادمان شهدای خلبان در ملایر

یادمان 9 خلبان شهید شهرستان ملایر شامل ماکت جنگنده ی F4 و تندیس خلبان شهید، در مسیر بلوار بهشت و نرسیده به بهشت هاجر ملایر نصب گردید.   

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، مجید فرجی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر گفت:  با توجه به اینکه ملایر یکی از معدود شهرهایی است که در مقیاس خود دارای بیشترین خلبان و شهدای خلبان در سطح کشور می باشد و به همین منظور لقب شهر پروازی گرفته مقرر شد به منظور یادآوری رشادت ها و ایثارگری های 9 تن شهدای خلبان این شهرستان، این المان در ورودی شهرملایر نصب گردد

فرجی ادامه داد: المان ماکت هواپیما و تندیس های 9 خلبان شهید شهرستان ملایر، با همکاری ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانداری ویژه شهرستان ملایر و بنیاد شهید و امور ایثارگران ملایر و از محل درآمدهای شهرداری ملایر ساخته شده است.

فرجی از محوطه سازی در آن مجموعه خبرداد و گفت: تندیس 9 خلبان شهید ملایری به ارتفاع 3 متر ساخته شده که در کنار ماکت هواپیمای F4 که با اندازه های واقعی طراحی و ساخته شده و بر روی ستونی بتنی به ارتفاع7 متر نصب گردیده، قرار خواهد گرفت.

 شهردار ملایر در انتها ابراز امیدواری کرد که این پروژه در آینده ای نزدیک پس از اتمام محوطه سازی آن  در آئینی با حضور مسؤولین کشوری و لشگری و خانواده معظم این شهدا  افتتاح گردد.