.

جزئیات خبر

وام ۲۵۰ میلیونی به ساخت و سازهای محلات هدف بازآفرینی شهری تعلق‌می گیرد

روابط عمومی شهرداری ملایر
493
1400/10/19
وام ۲۵۰ میلیونی به ساخت و سازهای محلات هدف بازآفرینی شهری تعلق‌می گیرد

با پیگیری های شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر شرایط و تسهیلات ویژه ای برای ساخت و ساز واحد های مسکونی در محلات کمتر برخوردار ملایر، مهیا گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، مجید فرجی شهردار ملایر با اشاره به جلسات متعدد شورای تأمین مسکن شهرستان ملایر و همچنین جلسه ی ویژه ی تخصیص وام که با هدف باز سازی و نوسازی املاک و محلات هدف بازآفرینی شهری و حمایت از تولید و عرضه مسکن تشکیل شده، از تخصیص ۲۴۰ سهمیه وام ۲۵۰ میلیونی جهت هر واحد مسکونی تا سقف دو و نیم طبقه و کمتر از آن خبر داد.

فرجی افزود: شهرداری ملایر در اقدامی حمایتی در راستای تسریع در ساخت و ساز ها و تشویق ساکنان محلات جعفرآباد، امامزاده عبدالله، نفت سیاه، شمس آباد، سرجو (محله جویبار) و پشت ناسیونال، مجوزهای مسکونی رایگان تا دو و نیم طبقه (حداکثر ۲ واحد) و مازاد بر آن، ۳۰ درصد تخفیف لحاظ می نماید.

شهردار ملایر همچنین در خصوص عوارض صدور پروانه ی ساخت و ساز و ارائه ی تسهیلات جهت محلات کمتر برخوردار خبر داد و گفت: شهرداری، برای ساخت و ساز واحد های مسکونی در محلات طالقانی، پشت سازمان بهزیستی، محله ی گاز طاهری و محله ی 15 خرداد، ۶۰ درصد تخفیف قائل می شود.

فرجی در پایان از اعمال تخفیفات بر عوارض شهرداری خبر داد و گفت: این تخفیفات به مناسبت ایام الله دهه ی مبارکه ی فجر از تاریخ 1400/10/01 لغایت 1400/11/30 به میزان 30 درصد تخفیف به عوارض بنا، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات نوسازی تعلق می گیرد.

شهردار ملایر از شهروندان تقاضا نمود جهت استفاده از این تخفیفات، هرچه سریعتر اقدام نمایند و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند.