.

جزئیات خبر

مراسم نشست بصیرتی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید

روابط عمومی شهرداری ملایر
419
1400/10/21
مراسم نشست بصیرتی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید

به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید کاملی شهرداری ملایر مراسم نشست بصیرتی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، در این مراسم، که پس از برپایی نماز جماعت ظهر و عصر و با حضور شهردار ملایر، سرهنگ روستایی از سپاه ناحیه ملایر و سرهنگ اکبری فرمانده بسیج ادارات شهرستان ملایر و تعدادی از اعضای بسیج ادارات و کارکنان شهرداری ملایر، در محل نمازخانه ی این شهرداری برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احسان ترکاشوند، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ملایر و عضو هیأت علمی دانشگاه ملی ملایر به عنوان سخنران مراسم، ضمن تشکر از حضور مدعوین و تقدیر از برگزاری چنین جلساتی گفت: بعد از رحلت ملکوتی امام خمینی (ره)،  شهادت حاج قاسم سلیمانی مصیبت بار ترین داغی بود که بر دلهای مردم  به وجود آمد.

ترکاشوند در ادامه به توصیف شخصیت والای حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: قاسم سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری یک مکتب بود و مکتب را نمی‌شود کشت و از بین برد و مکتب سلیمانی از بین رفتنی نیست. شهید قاسم سلیمانی یک شخصیت جامع بود که در میدان عمل یک عامل کامل، در خانواده یک انسان فرهیخته و در برابر جناح های سیاسی یک فرد فراجناحی بود و برای اعتلا و گسترش اسلام عزیز و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی، شب و روز نمی شناخت و با توجه به این همه فعالیت های عظیم، در تربیت فرزندان خویش هم کوتاهی نکرد.

وی افزود: فوکویاما یک اندیشمند غربی است و این سخن را به او نسبت می دهند که شیعه همانند پرنده ای است که دارای دو بال است، یک بال، بال سرخ شهادت است که از مکتب کربلا دارد و یک بال، بال سبز انتظار و عدالت خواهی است که از مهدویت دارد، و هر کس این دو بال را داشته باشد می تواند تا اوج آسمان پرواز کند و افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست.  البته این دو بال یک محافظ دارند و آن ولی فقیه است که اگر بخواهید به این مکتب و مذهب آسیب برسانید بایداین محافظ و ولی فقیه را از بین ببرید.

 ترکاشوند تصریح کرد: من‌ نمی گویم که ولی فقیه معصوم است ولی می گویم ولی فقیه شبیه ترین مخلوق به معصوم است و حاج قاسم این موضوع را با بصیرت نافذ خود به خوبی درک کرده بود و معتقد بود که به حکومت ولی فقیه باید علاوه بر التزام زبانی، اعتقاد دلی هم داشت. بنابر این ما علاوه بر درج تصاویر حاج قاسم در پروفایل های شخص خود و حمایت از ایشان در فضای مجازی، اندیشه حاج قاسم و سیره ی عملی و اعتقادی و وصیت نامه و عملکرد حاج قاسم سلیمانی را باید مطالعه کنیم و در زندگی به کار ببندیم و ایشان را الگوی خود قرار دهیم.

در ادامه مراسم از طرف شهردار ملایر، یک جلد کتاب زندگی نامه خودنوشت شهید قاسم سلیمانی با عنوان «از چیزی نمی ترسیدم» به هر یک از مدعوین، جهت شرکت در مسابقه کتابخانی اهدا گردید.

در پایان نیز از طرف معاونت خدمات شهری شهرداری ملایر به 5 نفر از کارکنان برتر این حوزه لوح تقدیر و هدایایی اهدا گردید.