.

جزئیات خبر

آغاز عملیات اجرایی احداث موزه دفاع مقدس و یادمان شهدای گلگون کفن شهرستان ملایر

روابط عمومی شهرداری ملایر
387
1400/11/21
آغاز عملیات اجرایی احداث موزه دفاع مقدس و یادمان  شهدای گلگون کفن شهرستان ملایر

عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس و یادمان شهدای ملایر طی برگزاری مراسم کلنگ زنی، در زمینی به مساحت حدود 5.000 متر مربع  با حضور مسؤولین شهرستان ملایر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، این مراسم با حضور امام جمعه ملایر، سرپرست فرمانداری ویژه ملایر، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر ملایر و تنی چند از مسؤولین ادارات و نهادها و پیشکسوتان عرصه ی دفاع مقدس، در جنب مجموعه تفریحی توریستی جهان کوچک آغاز شد.

احمد چهاردولی عضو شورای اسلامی شهر ملایر در این مراسم ضمن خیر مقدم به حضار گفت: به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر این مکان به این امر اختصاص داده شده و تمام توان خود را جهت به انجام رساندن این طرح به کار خواهیم بست.

در ادامه محمدباقر برقراری، امام جمعه ملایر، در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از تمام عواملی که با زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، این طرح را آغاز نموده اند و با ابراز امیدواری نسبت به آغاز به کار هرچه سریعتر این طرح گفت: شهرستان ملایر در دوران دفاع مقدس حقیقتاً سنگ تمام گذاشته و وجود 1158 شهید و این همه جانبازان و آزادگان و ایثارگران و پیشکسوتان جهاد و شهادت نشان از عِرق بالای دینی و انقلابی مردم عزیز این شهر و دیار دارد.

در ادامه، سرهنگ محمد فتحی از یادگاران دفاع مقدس، توضیحاتی در خصوص روند انجام کار و طراحی این مجموعه که توسط دکتر شمس و با همراهی تعدادی از دانشجویان خود به تدوین کتابچه ای با 179 صفحه اقدام نموده، بیان داشت: خواست خدا و عنایات خود شهدا بود که این موزه در مکانی بنا گردد که گردشگران و بازدیدکنندگان، پایان بازدیدشان ختم می شود به نماد ایثار و مقاومتِ مردمِ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

فتحی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حسین بابایی، شهردار و اعضای دوره قبل شورای اسلامی شهر، جهت تحقق این طرح گفت: این مکان در آینده پاتوقی خواهد شد برای کسانی که دل در گرو دفاع مقدس دارند.

فتحی در پایان ازفرماندار ویژه شهرستان ملایر تقاضا نمود که این طرح در ردیف بودجه کمیته برنامه ریزی شهر قرار گیرد.