.

جزئیات خبر

اهتمام شهرداری ملایر در احداث بوستان‌های محله‌ای

اداره ارتباطات و امور بین الملل
420
1401/02/24
اهتمام شهرداری ملایر در احداث بوستان‌های محله‌ای

با تلاش بی‌وقفه نیروهای سازمان عمران و بازآفرینی و سبزبانان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، دو بوستان محله‌ای در خیابان های سجاد و اندیشه واقع در بلوار سجاد شهرک ولیعصر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر مجید فرجی شهردار ملایر ضمن اعلام این خبر گفت با اشاره به سیاست‌های شهرداری ملایر مبنی بر توسعه فضای سبز شهری و احداث بوستان‌های محله‌ای در سطح شهر، بوستان‌های محله‌ای اندیشه و سجاد در راستای ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان، احترام به مطالبات همشهریان گرامی و توسعه فضاهای تفریحی و رفاهی در مساحتی بالغ بر 1500 مترمربع احداث گردیده است.

شهردار ملایر در ادامه گفت: بوستان‌ها یکی از مهم‌ترین فضاهای ایجاد شده در سطح محلات هستند که با احداث این فضاها علاوه بر تقویت و ارتقای سرانه فضاهای سبز شهری، بستری برای شکل‌گیری فعالیت‌های مشارکتی، فرهنگی، اجتماعی و تفریحی فراهم می‌شود.

فرجی با بیان اینکه تامین رفاه و آسایش شهروندان از جمله وظایف مهم مدیریت شهری است و باید در این راستا اقدامات علمی و عملی متنوعی انجام شود، افزود: عملیات محوطه‌سازي، تسطیح، سنگ‌فرش، هره‌چینی، خاک‌ریزی، احداث باغچه،کاشت درخت، درختچه، گل‌های دائمی و نصب مبلمان شهری در این بوستان‌ها انجام شده است.

شهردار ملایر احداث و بهسازی بوستان‌ها و توسعه فضای سبز را عاملی کلیدی در سلامت روحی و روانی شهروندان و تامین بخشی از نیازهای شهروندی دانست و ابراز امیدواری کرد با بررسی فضا‌های موجود در جهت احیای فضا‌های سبز و احداث بوستان‌های محله‌ای گام‌های موثری برداشته شود.