.

جزئیات خبر

بوستان‌های محله‌ای تحقق بخش نیاز تفریحی شهروندان

روابط عمومی شهرداری ملایر
236
1401/03/05
بوستان‌های محله‌ای تحقق بخش نیاز تفریحی شهروندان

با تلاش بی‌وقفه نیروهای سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان، خدمات‌رسانی بهینه و مطلوب، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار شهر، ارتقا کیفیت بصری و احترام به مطالبات شهروندان گرامی، عملیات بهسازی بوستان امین انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، مجید فرجی شهردار ملایر با اعلام این خبر، حفظ محیط‌زیست و گسترش فضای سبز را نیازمند مشارکت همگانی دانست و گفت: راهبرد مدیریت شهری و رسالت این شهرداری صیانت از فضای سبز جهان شهر ملایر می‌باشد و ضرورت دارد مساله حفظ و نگهداری از فضای سبز و محیط‌زیست و اهمیت جنگل کاری و کاشت درخت در جهت پاکیزگی هوا و سلامت جامعه تبیین و نهادینه شود.

شهردار ملایر اظهار کرد: احداث و بهسازی بوستان‌های محله‌ای، به عنوان بخشی از فضای سبز شهری، از موضوعات مهم در طراحی و برنامه‌ریزی شهرهای معاصر می‌باشد و در این راستا عملیات تسطیح و محوطه‌سازی، جدول‌گذاری، لوله‌گذاری و انتقال آب، سنگفرش، تکمیل مبلمان شهری، احداث باغچه، کاشت چمن، درخت، درختچه،گل‌های فصلی و دائمی در بوستان امین با مساحتی بالغ بر 1700 مترمربع انجام شده است.

مجید فرجی افزود: نگاه ویژه مدیریت شهری به توسعه فضای سبزشهری و ایجاد بوستان‌های محله‌ای موجب تسریع عملیات بهسازی و احداث بوستان‌های محله‌ای در سطح شهر شده است تا امکان برخورداری بیشتر شهروندان از فضای سبز شهری فراهم شود.

شهردار ملایر ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری از این بوستان‌ها‌، شاهد افزایش نشاط اجتماعی، ارتقای زیبایی بصری شهر و افزایش رضایت شهروندان از مدیریت شهری باشیم.