.

جزئیات خبر

مراسم جشن روز دختر و اجرای سرود (سلام فرمانده) همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) برگزار شد

روابط عمومی شهرداری ملایر
895
1401/03/12
مراسم جشن روز دختر و اجرای سرود (سلام فرمانده) همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) برگزار شد

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد باسعادت كريمه ی اهل بيت حضرت معصومه(س)، جشن روز دختر با هدف تبیین مقام و منزلت دختران، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر در این مراسم که با حضور فرماندار محترم، معاون محترم امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهردار محترم، رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، جمعی از مسؤولین شهرداری و رئیس و پرسنل دبیرستان دخترانه سما در این دبیرستان برگزار گردید مجید فرجی شهردار ملایر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن اول ذی‌القعده سالروز ولادت کریمه ی اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر گفت: درک ابعاد وجودی آن شخصیت بزرگوار، بهترین راه دستیابی دختران امروز و مادران فردای ایران اسلامی به زندگی سالم، همراه با عفاف و تقوا می‌باشد.

شهردار ملایر به جایگاه رفیع زنان در اسلام و نقش مهم دختران در خانواده اشاره کرد و افزود: نام‌گذاری روز ولادت حضرت معصومه (س) به نام روز دختر، برگزاری جشن و اهدا گل به دختران در این ایام حرکتی نمادین برای ترویج ابعاد وجودی و درنهایت الگوسازی از شخصیت آن حضرت در میان دختران این مرز و بوم است.

در ادامه، فرجی با اشاره به اجرای باشکوه سرود سلام فرمانده در دبیرستان دخترانه سما اظهار کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی، امروزه شاهد حضور چشمگیر زنان و دختران در عرصه‌های مختلف می‌باشیم و ظرفیت‌های عظیم و توانمندی‌های منحصر به فرد بانوان یک پتانسیل ویژه است که با برنامه‌ریزی لازم در راستای جامعه متعالی می‌توان از آن بهره برد.

شهردار ملایر تصریح کرد: امیدواریم با برپایی این مراسم و ایجاد شور و نشاط و فضای معنوی در جامعه بتوانیم در انتقال ارزش های ملی و مذهبی به نسل آینده سهیم باشیم.

در پایان این مراسم شهردار ملایر با اهدا گل به دانش‌آموزان دختر از مقام والای دختران تجلیل کرد.